1-2-svatba - Svatební hry - Novomanželský kvíz

Novomanželský kvíz

Uspořádání kvízu pro novomanžele je jedním ze způsobů, jak rozproudit všeobecné veselí. Jak vlastně svatební, novomanželský kvíz vypadá? Manželé dostanou např. tabuli, na kterou se dá psát z obou stran nebo alespoň dva listy papíru (nesmějí vidět, co píše ten druhý!). Některý ze svatebních hostů potom čte otázky, které jsou na střídačku na nevěstu a na ženicha, odpovídat však musí oba. Jeden, kterého se otázka týká podle pravdy a ten druhý podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Některé otázky mohou směřovat na oba novomanžele. Vtipný moment nastává ve chvíli, kdy se odpovědi novomanželů rozcházejí. Tato hra by se také dala nazvat „Jak moc se (ne)znáte?“

Hledáte tipy na vtipné otázky do svatebního kvízu? Pro vaši inspiraci uvádíme nejoblíbenější otázky do novomanželského kvízu:

1) Kde jste si dali první pusu?

2) Jak často Dana doma vaří?

3) Co udělá Adam, když si všimne kapajícího kohoutku?

4) Kolik dětí by chtěla Dana jednou mít?

5) Když jde Adam na pivo, kolik si jich dá?

6) Kolik stály Daniny nejdražší boty?

7) Jakou domácí práci Adam nejvíc nesnáší?

8) Co měla Dana včera na sobě?

9) Co Adama dokáže nejvíc potěšit?

10) Co se Daně na Adamovi líbí nejvíc?

Další variantou této hry je, že posadíte novomanžele na židli zády k sobě, dáte jim dvě cedulky s jejich jmény a začnete ze zpovědí. Novomanželé odpovídají na otázky zvednutím cedulky s příslušným jménem. Z povahy hry je jasné, že manželé mohou odpovídat pouze „já“ nebo „on/ona“. Otázky by proto měly být tak stavěné, aby se kvízové otázky daly takto zodpovědět a aby byl zároveň zábavný pro všechny zúčastněné. Zde najdete několik tipů na pár otázek do svatebního kvízu pro novomanžele:

1) Kdo vyslovil první slovo svatba?

2) Kdo už někdy zapomněl na výročí/narozeniny/svátek?

3) Kdo z vás je lepší řidič?

4) Kdo je hlava rodiny?

5) Kdo z vás se víc stará o úklid domácnosti?

6) Když si jdete večer posedět, kdo z vás toho víc vypije?

7) Kdo drží kasu?

8) Kdo koho sbalil?

9) Kdo je větší romantik?

10) Kdo je větší strašpytel?

Kvízové otázky vždy přizpůsobte povaze novomanželů a ostatních svatebních hostů a jejich věku. Otázky např. stran společného sexuálního života by mohli uvést novomanžele do rozpaků a konzervativnější rodiny by z takových informací pravděpodobně také nebyly nadšené.

Účelem tohoto kvízu je nejen pobavení svatebčanů nad často nesourodými odpověďmi či různými pikantnostmi novomanželů, ale zábavná hran pro novomanžele samotné, kteří se tak o sobě mohou dozvědět, třeba jak moc se (ne)znají.

Další velmi oblíbenou svatební zábavou je svatební tombola. Zde najdete pravidla svatební tomboly a tipy na výhry.