1-2-svatba - Svatební šperky/bižuterie - Šperky vs. bižuterie/ koupit vs. půjčit

Šperky vs. bižuterie/ koupit vs. půjčit

Ještě než spočítáte všechny stokoruny, které vám na nákup svatebních šperků zbyly a s politováním zjistíte, že to nestačí ani na vysněné rubínové náušnice, informujte se, zda svatební salony ve vašem okolí půjčují i svatební šperky. Šperky z půjčovny jsou báječnou alternativou pro všechny nevěsty, které se shlédly ve zlatě a drahých kamenech, ale nechtějí kvůli jednomu dni planýrovat veškeré úspory.

Další možností je přímo půjčovna šperků. I tam seženete pochopitelně originální, drahé, luxusní kousky, rovněž za zlomek pořizovací ceny. Půjčování šperků nabízejí dokonce i některá větší klenotnictví, za zeptání přeci nic nedáte, že?

Po svatebních špercích se můžete podívat ve specializovaných svatebních bazarech (zejm. internetových), kde nevěsty prodávají draho koupené, jedenkrát nošené šperky.

Jste-li ten typ, co si nerad věci půjčuje či nakupuje z druhé ruky, máte dvě možnosti: můžete zajít do klenotnictví a z nákupu svatebních šperků udělat druhou nejvyšší položku na svatebním účtu, případně zamířit do obchodu s bižuterií, kde lze nalézt skvělé, originální kousky za nízké ceny.

Při nákupu svatební bižuterie a šperků přes internet dávejte pozor na fotografie šperků- často vypadají větší či menší a chybí-li u nich rozměry, může docela rychle přihodit, že budete překvapeny velikostí zboží- příliš velký, „nevěrohodný“ kámen, „laciné“ provedení rubové strany, celý šperk je titěrnější než na fotce atp.