1-2-svatba - Svatební kabelky - Druhy svatebních kabelek- jak vybrat kabelku pro nevěstu?

Druhy svatebních kabelek- jak vybrat kabelku pro nevěstu?

Zapomeňte nyní na módu maxi-kabelek, kabelka není na nevěstě tím hlavním doplňkem, ke kterému je třeba poutat pozornost, naopak. Svatební kabelka by měla co možná nejvíce nenápadná, malá a decentní. Barevně se můžete rozhodnout pro kabelku v barvě svatebních šatů či jejich dekoru, např. k šatům se zlatou výšivkou můžete mít zlatou kabelku, ke štrasovým ozdobám stříbrnou.

Pompadůrky

V sortimentu svatebních salonů a obchodů naleznete jak minimalistická psaníčka do ruky, kabelky na krátkém uchu do ruky, ale i kabelky standardní velikosti přes rameno, na kterých je svatební maximálně bílá barva.  Nejoblíbenějším typem kabelky na svatbu jsou tzv. pompadůrky. Pompadůrka je nejčastěji saténový sáček na stažení, který se nosí navlečený na zápěstí. Existují pompadůrky bohatě zdobené i střídmé, ve všelijakých barevných provedeních. Hledáte-li pouze kabelku ala „větší kapsa“ na pudr, občanka kapesník a třeba telefon, pak je pro vás pompadůrka jako dělaná.

Psaníčka

Malá psaníčka do ruky jsou druhým nejoblíbenějším typem svatebních kabelek. Psaníčko může držet nevěsta v ruce nebo jí může viset přes rameno na dlouhém řetízku. Příčí-li se vám představa chodit ve svatební den se saténovým pytlíkem u ruky, pak je pro vás psaníčko tou pravou volbou. Psaníčko můžete ladit s šaty- saténový potah, nebo s botami- laková psaníčka. Nevýhodou psaníčka je, že vám zabere ruku a vy budete pořád řešit „kam s ním?“

Běžné kabelky

V nabídce obchodů můžete narazit i na svatební kabelky, které si svou velikostí nezadají s běžnými volnočasovými kabelkami. Ačkoli jste běžně zvyklá kupovat si praktické kabelky, do kterých se „něco“ vejde, při výběru svatební kabelky nechte tento parametr užitečnosti raději stranu. Vskutku není moc věcí, které byste ve svatební den musela mít u sebe a zaplnila jimi velkou kabelu. Kabelka, která vypadá, jako byste s ní plánovala každou chvíli odjet na dva dny pryč, dokáže naprosto rozbít dojem z romantických i elegantních svatebních šatů, ale svatebního kostýmku.