1-2-svatba - Svatební korunky/čelenky - Svatební korunky a čelenky do vlasů

Svatební korunky a čelenky do vlasů

Svatební korunky jsou velmi oblíbeným doplňkem nevěst. Korunky bývají zapracovány do svatebního účesu, nejčastěji do drdolu a propůjčují nevěstě vysněné princeznovské vzezření. Nevěsta se může rozhodnout pro svatební korunku i závoj či pouze pro korunku samotnou. Zatímco závoj nevěsta odkládá před obědem, korunka ji pak zdobí po zbytek dne.

Nevěsty mají na výběr svatební korunky nejrůznějších velikostí, od nejmenších, které pouze obepínají drdol, po ty největší, které zdobí celou hlavu. Svatební korunky mají různou výšku, od nízkých, decentních po vysoké diadémy. Zdobení korunky- perličky/štras, by mělo odpovídat zdobení šatů, aby jednotlivé doplňky spolu se šaty vykouzlily dokonalý, harmonický celek.

Svatební čelenky jsou báječným vlasovým doplňkem, který sluší a vynikne především na krátkovlasých nevěstách. Čelenky pro nevěstu, podobně jako korunky, existují v nejrůznějších velikostech a s nejrůznějším zdobením. Nevěsty si mohou vybírat z krajkových, štrasových, perličkových či saténových čelenek nebo si mohou u květinářky objednat čelenku, zdobenou živými květy. Na venkovních svatbách v přírodě, na „vílích“ nevěstách, vypadají velmi stylově a něžně květinové věnečky na hlavě. Výroba květinového věnečku by neměla být pro zručnou floristku žádný problém.