1-2-svatba - Střevíčky - Kde sehnat svatební boty?

Kde sehnat svatební boty?

Všude slyšíte, že nabídla svatebních střevíčků je široká, ale když přijdete do obchodu s obuví, realita je odlišná, jediný párek bílých bot by jeden pohledal! Ptáte se, kde tedy ta široká nabídka je? Ve specializovaných svatebních salonech, půjčovnách svatební obuvi, ve specializovaných internetových obchodech a vdáváte-li se v hlavní svatební sezoně, pak na pěkné svatební boty můžete narazit i ve větších obuvních domech. Shrňme si nyní všechna pro a proti jednotlivých variant:

Půjčovny svatebních šatů mají ve své nabídce i několik typů a barev svatební obuvi k zapůjčení. Vyberete-li si boty z půjčovny, ušetříte si pár stokorun. Na druhou stranu, boty nejsou šaty, které můžete půjčovat celou sezonu, aniž by se na nich opotřebení nějak zvlášť podepsalo. Už jediné zapůjčení svatebních střevíčků v parném dni či náročnějším terénu na nich dokáže napáchat velké škody. Jste-li přesto rozhodnutá, že si svatební boty vypůjčíte, pak to udělejte nejlépe na poslední chvíli, ať víte a vidíte, v jakém stavu boty v tu chvíli jsou a ne že k vám doputují potrhané, odřené, popraskané.

Specializované prodejny svatebních doplňků a obuvi mají ve své nabídce nespočet různých typů, barev, zdobení a materiálů svatebních střevíců, ze kterých si určitě vyberete ty pravé přesně k vašim šatům. Svatební salony často nabízejí služby sestavení si vlastních bot na míru, což znamená, že na předpřipravený polotovar bot si můžete zvolit vlastní dekorace, výšku podpatku, přidat či odebrat zapínání na pásek. Máte-li navíc rozdílnou velikost chodidel, mohou vám objednat boty přesně na míru. Dodání vlastních bot se pak pohybuje zhruba v řádu šesti týdnů, proto s objednáním neotálejte a nechte si časovou rezervu na případnou reklamaci. Ve specializovaných svatebních prodejnách najdete úžasné kousky, ale počítejte s tím, že si za ně trochu připlatíte, v případě objednání bot na míru i trochu víc.

V obchodech s obuví, v jarní, letní či plesové sezoně můžete také narazit na krásné bílé lodičky, lakové baleríny či sandálky. Výběr svatební obuvi nebývá zrovna široký, ale netrváte-li na speciálním svatebním zdobení bot, můžete zde objevit krásné boty, které sice nebudou vyloženě svatební, ale barevně se vám budou hodit k šatům a navíc je využijete i po svatbě na běžné nošení.

Největší nabídku svatebních bot najdete na internetu. Zde lze sehnat svatební střevíčky všech cenových kategorií, barev, s nejrůznějšími dekoracemi- zní to sice slibně ale… Nákup bot přes internet má to riziko, že nemusíte trefit správnou velikost- každý výrobce má jiné číslování a rozdíl může i 1,5 reálného čísla. Další potíž může být šířka stélky a celkový střih boty, která vás může tlačit na místě, kde jste si ani nepředstavovaly, že by bota vůbec mohla tlačit. Posledním problémem svatebních bot z internetu je doba dodání. Ideální je, má-li internetový obchod kamennou pobočku, kde si boty můžete vyzkoušet a podívat se, jak vypadají v reálu.

V případě, že si chcete svatební střevíčky koupit na internetovém obchodě nebo z druhé ruky, doporučujeme vám projít si předtím tržnici a stánky s obuví. Vyhnete se tak tomu, že nepoctivému obchodníkovi zaplatíte za laciné boty ze stánku majlant.

Do tržnice můžete zavítat i v případě, kdy je jedním z vašich rozhodujících parametrů výběru svatebních bot cena. Zde pravděpodobně najdete levné saténové či lakové svatební střevíčky. Tato obuv by pravděpodobně v soutěži pohodlnosti obouvání neobstála, ale hledáte-li svatební střevíce pouze na půlhodinku obřadu, pak mohou stačit.

Cena (a komfort) svatební obuvi vždy souvisí s materiálem, z něhož jsou střevíčky vyrobeny. Více o cenách, materiálech a svatebních střevíčků se dočtete zde.