1-2-svatba - Střevíčky - Materiál svatebních střevíčků- výhody a nevýhody

Materiál svatebních střevíčků- výhody a nevýhody

V neposlední řadě se zmiňme o materiálu, z něhož jsou svatební boty vyrobeny. Ten je totiž také z velké části zodpovědný za pohodlí/nepohodlí nevěsty během svatebního dne. K nejoblíbenějším a nejrozšířenějším patří svatební saténové svatební střevíčky. Takovéto boty mohou být vyrobeny z kůže nebo eko-kůže (umělina) a jsou potažené saténovou látkou. K dostání jsou tyto boty ve všech myslitelných odstínech bílé, hladké i zdobené, jako lodičky i sandálky. Saténové svatební boty lze pořídit již od 300 korun. Saténové střevíčky vypadají krásně a slavnostně, ovšem pozor na přechody po trávě, štěrku a po prašných cestách, ty by se mohly na vašich střevíčcích nepěkně podepsat. Pokud byste ráda využila svatební střevíčky i po svatbě, pak na saténové raději zapomeňte, rychle se umažou a již nikdy je nevyčistíte do původního stavu.

Velmi oblíbené na svatbu jsou dále lakové boty, tzv. lakovky. Lakovky mohou být buď kožené, nebo umělé. Lakové lodičky či sandály vypadají svátečně a luxusně. Nevýhodou lakových střevíců je, že velmi rychle popraskají a každé nepatrné okopání je na nich vidět. Přesto jsou lakovky praktičtější než saténové boty, chcete-li je využít i po svatbě.

Nejedna nevěsta hledá takové boty, které budou pohodlné, budou dobře vypadat a unosí je i po svatbě. Takové jsou celokožené svatební boty. Kožené svatební boty jsou k sehnání v nejrůznějších barevných provedeních, matné i leštěné. Oproti lakovkám či saténovým střevícům nevypadají celokožené boty již tak slavnostně. Na druhou stranu jsou odolnější vůči popraskání, po svatbě je lze vyčistit a nosit jako vycházkovou obuv.