1-2-svatba - Oblečení družiček a mládenců - Musí mít družičky stejné šaty aneb jak sladit oblečení družiček?

Musí mít družičky stejné šaty aneb jak sladit oblečení družiček?

Družičky by samo sebou měly k sobě ladit. Jak? To záleží na nevěstiných představách, rozpočtu a vzájemné domluvě. Některé nevěsty neústupně vyžadují družičky ve stejných šatech, jiným stačí stejná barva šatů, ale střih nechají na družičkách, další se spokojí s laděním do jedné barvy, např. různých odstínů růžové, ale možností je mnohem víc- družičky mohou tvořit barvami svých šatů duhu, mohou se domluvit na dvou barvách, které se na šatech různých vzorů objevovat atd. Má-li nevěsta za družičky kamarádky s rozdílnými typy postav, neměla by se je pokoušet obléci do stejných šatů- co jedné může slušet, v tom druhá příliš parády nenadělá a může se cítit nesvá. Důležité je, aby družičky působily hezky jako celek a zároveň, aby se ve svých šatech cítily dobře.

Jsou-li družičky podobného vzrůstu a postavy, pak se mohou dohodnout na stejných šatech. Šaty pro dospělé družičky se v půjčovnách svatebních šatů moc nenosí a tak se mohou porozhlédnout spíše v půjčovnách společenských šatů, obchodech s běžnou konfekcí či na internetu. Krásné šaty pro družičky lze pořídit již od pár set korun.

Jsou-li družičky naprosto odlišné typy, pak mají několik následujících možností, jak se společně sladit:

První možností je, že se družičky s nevěstou shodnou na jedné barvě, ve které si koupí látku, ze které si nechají ušít různé střihy šatů, podle toho, jaké jim sluší nejvíce.

Další možností je domluvit se stejném střihu šatů v různých barevných provedeních, od světlých tónů jedné barvy až po pastelové, výrazné odstíny. Tato varianta nezohledňuje rozdílné postavy družiček, ale různé barevné typy- světlá družička s blond vlasy spíš vynikne v zářivých, pastelových barvách (pink), zatímco výraznému tmavému typu budou slušet tlumené odstíny (starorůžová).

V neposlední řadě se mohou družičky domluvit na určité barevné kombinaci, ale různém střihu šatů. Např. dohodnou-li se družičky na modro-bílé kombinaci, pak jedna družička může mít modré šaty s bílou stuhou v pase, druhá může mít bílý vršek a modrou sukni a další třeba celomodré šaty a bílé bolerko.

Nejjednodušší variantou, jak sladit družičky a vyčlenit je od ostatních svatebních hostů je pořídit jim širokou, stejně barevnou stuhu do pasu.

Mají-li snoubenci družičky a družbu z malých dětí i svých dospělých přátel, pak by se měly pokusit o to, aby se k sobě svými šaty co nejvíce hodily. Např. Malé družičky mohou mít v pase růžovou stuhu, ve stejné barvě jako budou šaty dospělé družičky nebo kravata družby. Tato barva by se měla hodit k barvě svatební kytice.

Více informací o tom, kdo se stará o oblečení družiček a mládenců na svatbu a kdo jej platí se dočtete zde.