1-2-svatba - Oblek pro ženicha - Jak barevně sladit ženicha s nevěstou

Jak barevně sladit ženicha s nevěstou

Není vhodné ladit ženicha do barev dekorací či tabule, ženich má doplňovat nevěstu, ne svatební hostinu! Vsadí-li ženich na klasickou černo-světlou kombinaci, pak ladí vestičku a košili do barvy šatů nevěsty. Kravatu či motýlka může pak ladit do barev svatební kytice, či svatebních šatů. Pozor, některé pánské oděvy mají předepsanou barvu motýlku či kravaty!

V případě, že má nevěsta na šatech nějaké barevné prvky, např. červenou stuhu, může se ženich sladit s nevěstou do této barvy. Základem je košile ve stejné barvě jako nevěstiny šaty. Vestička a kravata pak mohou být ve stejné barvě, jako je nevěstina stuha. Barevné košile jako modrou, zelenou atd. příliš neporučujeme, ty jsou vhodné spíš na běžné nošení než na svatbu.

Pozor si dejte při oblékání ponožek- neplatí, že pod kalhoty, v uzavřených botách nejsou vidět! Pro tentokrát zapomeňte na módu krátkých, kotníčkových ponožek, nehodí se, aby při tanci ženichovi vykukovaly holé nohy. Vyberte si tedy vysoké ponožky, k tmavému obleku a černým polobotkám černé a ke světlému obleku a světlým polobotkám světlé ponožky (ne bílé, nejsou-li boty také bílé). Ponožky musí ladit s barvou boty, jakýkoli barevný kontrast černá-bílá, béžová-černá, červená-černá apod. je nepřípustný.