1-2-svatba - Oblek pro ženicha - Tmavý nebo světlý oblek pro ženicha

Tmavý nebo světlý oblek pro ženicha

Pokud jste zhodnotili, že povaha vaší svatby nevylučuje ženicha ve světlém obleku a váháte-li, jaká barva je lepší, slušivější, případně využitelnější, pak právě pro vás jsou určeny následující řádky:

Máte-li za snoubence snědého muže, jižanský typ s tmavými vlasy, opáleného, pak se nemusíte bát, že by v béžovém či champagne obleku vypadal jako ředitel vápenky. Světlým typům však raději doporučujeme tmavý oblek, který je zvýrazní, a ve kterém vyniknou mnohem lépe. Výjimkou jsou plážové svatby, tam je světlá, až bílá barva povolena všem typům mužů.

Co se týče módy, pak musíme konstatovat, že bílým pánským společenským oblekům již odzvonilo. Muž v bílém společenském obleku nepůsobí dvakrát seriózně. Většinou si v něm představíme sňatkového podvodníka nebo afroamerického muzikanta. Proto stojíte-li za každou cenu o světlý oblek, pak volte raději béžový, světle šedý, champagne nebo ivory. Ke světlému obleku jsou samozřejmostí světlé boty, světlá kravata, košile i vestička. Černý oblek s bílou košilí vypadá báječně, ale naopak to již neplatí, je-li oblek světlý, pak by jeho jediným kontrastem měl být muž sám a ne košile, kravata či boty.