1-2-svatba - Nejoblíbenější destinace na svatební cestu - Austrálie

Austrálie

australie2Austrálie, fascinující, rozlehlá země, rozkládající se na stejnojmenném kontinentu, přitahuje ročně miliony turistů. Ptáte se proč? Austrálie, blížící se svou rozlohou Evropě, má vskutku širokou nabídku přírodních krás, od pouští, polopouští, hornatých vřesovišť až po deštné pralesy a močály. Právě na rozmanitosti přírodních krás si Austrálie získává ročně mnoho srdcí cestovatelů. Na druhou stranu, v Austrálii byste zbytečně hledali historické, architektonické památky, některé tam sice najdete, např. trestanecké osady z 18-19 století či budova Parlamentu Nového Jižního Walesu, ale na přívaly historie a architektonické památky se raději netěšte.

Chcete vyrazit na svatební cestu do Austrálie? Pak si dejte pozor na roční období a počasí, které v dobu vašich líbánek v Austrálii bude panovat! Austrálie se rozkládá na 4 podnebných pásech, což znamená, že pokud hodláte po Austrálii i trochu cestovat, měli byste se připravit na různé podmínky a počasí a svou cestu také co nejlépe naplánovat, aby vám pak dojem ze svatební cesty nepokazily třeba vydatné deště. A co byste si rozhodně neměli nechat na líbánkách v Austrálii ujít? Okouzlující pláž Cable Beach, která se může chlubit nejen prvními příčkami v hodnocení světových pláží, ale i ideálními podmínkami v období české zimy. Na severu, na ostrově Whitesunday Island, najdete perlu mezi plážemi, Whiteheaven Beach, kde si bude moci dosyta užít bělostného písku, 6 km dlouhé pláže a dokonale azurové vody. V Austrálii si můžete užít nevšedních zážitků vodního safari (Ningaloo reef, západní pobřeží), ale i pevninného (Kakadu National Park či Fraser Islad v Quinslandu). Dalším tipem, kam se v Austrálii vydat je Vánoční ostrov či Nordfolk Island, fantastické národní parky, které vám jednoznačně učarují!koala

Výhody

Důvodů, proč si vybrat za cíl své svatební cesty právě Austrálii je několik, tím nejčastějším však rozhodně je úchvatná australská příroda! V Austrálii máte možnost navštívit až 16 národních parků, cestovat napříč 4 podnebnými pásy a poznávat tak různé životní podmínky, jejich rostliny a živočichy. Australská příroda nabízí vašim líbánkám i jedny z nejkrásnějších pláží světa a okouzlující ostrovy, jako stvořené pro líbánky.

Milovníky zvířat v Austrálii nadchnou volně žijící velbloudi, klokani, koaly, hady, krokodýli a další. V Austrálii můžete mimo jiné navštívit i národní parky, kde dosud žijí původní obyvatelé Austrálie, Aboridžinci, a seznámit se tak s jejich kulturou a způsobem života.

Ačkoli v Austrálii nenajdete příliš mnoho historických, architektonických památek, najdete zde slavná díla moderní architektury, z nichž nejznámější je rozhodně budova Opery v Sydney. Hodláte-li po Austrálii cestovat autem nebo na motorce, jistě vám přijdou vhod nízké ceny pohonných hmot.

Nevýhody

Na cestování do Austrálie je nepříjemná dlouhá doba letu, cca 12 hodin a vysoká cena letenek- ty však lze koupit v některé z akčních nabídek a ušetřit tisíce korun.

V Austrálii jsou potraviny a služby a něco dražší než v ČR, (1l mléka za zhruba 40Kč, těstoviny bez masa v restauraci okolo 300Kč ).

Do Austrálie se doporučují tato následující očkování: žlutá zimnice, žloutenka A/B a japonská encefalitida, plánujete-li pobyt ve volné přírodě, v národních parcích a safari.