1-2-svatba - Nejoblíbenější destinace na svatební cestu - Česká republika

Česká republika

IMG_8083Svatební cestu po matičce zemi volí ročně dost novomanželských párů. Koneckonců, proč ne? Česká republika je srovnatelně okouzlujícím místem na svatební cestu, jako jiné okolní státy. Máte-li navíc k některým místům pouto, pak není, co řešit. Čechy jsou dobrou volbou pro letní i zimní dovolenou, ale i pro cestování a poznáván krás a památek české a moravské krajiny.

Kam se vydat na líbánky v Čechách? Zimním svatebním cestám po vlasti vévodí Krkonoše. Hned za nimi pak Šumava, Jeseníky či Beskydy. Jste-li přátelé wellness odpočinkových rekreací, pak luxusní wellness hotely naleznete jak na horách, tak i v malebných českých vesničkách či přímo ve vyhlášených, lázeňských městech, jakými jsouKarlovy Vary, Luhačovice, Poděbrady, či Jánské Lázně. Užije-li vás spíš na sport než na odpočinek, pak věřte, že svatební cesta v Čechách nabízí plnohodnotné vyžití cyklistům, turistům i vodákům. České přehrady a rybníky a lesy jsou skvělou odpočinkovou oblastí pro ty, jež chtějí poznávat a užívat si krás domova. Čechy, to sice není Bůh ví jaká exotika, ale i zde lze najít luxusní hotely, kde o vás bude dokonale postaráno.

Výhody

Jednou z nesporných výhod svatební cesty v ČR, je její cenová dostupnost. Peníze lze ušetřit jak na cestovném, tak i službách cestovních agentur, nemluvě o cenách služeb, na které jsme zvyklí a tedy nás nijak příjemně, ale ani nepříjemně nemohou překvapit.

Pro našince, který nijak neprahne po poznávání cizích krajů je příjemné, že se všude domluví česky, ale i to, že jej na svatební cestě pravděpodobně nezaskočí různé kulturní rozdílnosti, jako příliš rušný noční život, neustálé nebezpečí kapsářů, nezvyklá strava atd.

Omrzlí-li se vám polehávání na přehradě, nebo vám to počasí nedovolí, můžete vyrazit na výlet na některý z mnohých českých hradů a zámků, do muzea, kina, do lesa na houby, možností je požehnaně.IMG_7741

Nevýhody

Milovníci exotiky mohou namítat, že dovolená v Čechách je příliš všední, zatímco svatební cesta by měla být jedinečná a jiná než ostatní dovolené. Pravdu mít mohou i nemusí…

V Čechách sice můžete poznávat krásy vlasti, o poznání cizí kultury však domácí cestovatelé zůstanou ochuzeni.

Spoléhat se na slunečné, teplé počasí lze v našich zeměpisných šířkách považovat za hazard. Ať už vyrazíte k jihočeským rybníkům v půli července, nikdy nebudete mít jistotu, že vám počasí vyjde, jak jste si jej naplánovali.