1-2-svatba - Nejoblíbenější destinace na svatební cestu - Dubai

Dubai

dubaiSpojené arabské emiráty se staly v posledních letech synonymem luxusní dovolené snů a vyhledávaným cílem mnoha turistů. Ze sedmi arabských emirátů patří k nejnavštěvovanějším Dubai a Abú Dhabí. Pokud své vysněné líbánky chcete strávit v obklopení luxusu, o kterém se vám dosud ani nesnilo, pak bude svatební cesta na střední východ tím pravým právě pro vás! Pro milovníky moderní architektury je Dubai učiněným skvostem! Právě zde máte možnost spatřit nejvyšší budovu světa, Burdž Chalíf, uměle vytvořené ostrovy, Palm Islands, ale i nejhonosnější, nejluxusnější hotel světa, pyšnící se sedmi hvězdičkami, Burj al Arab!

Co se dá dělat v Dubaii? Pokud se vám omrzí pláže s velejemným bílým písečkem a příjemně vyhřáté moře, můžete vyrazit do víru velkoměsta. Zde vás mimo všudypřítomných mrakodrapů uchvátí obchodní centra s gigantickým akváriem, v němž se můžete potápět, zasněžené sjezdovky (ano skutečně si můžete zalyžovat v obchodním centru, kde vám navíc půjčí veškeré vybavení), ale najdete zde přirozeně i tisícovky nejrůznějších obchodů. Jste-li tedy spíše přáteli technologií a staveb než přírody, pak je Dubai jako stvořený pro vaší svatební cestu!

Výhody

Máte-li chuť dopřát si na svatební cestě něco výjimečného a luxusního, co nikde jinde nenajdete, pak bez váhání vyrazte do Dubaje! Pouze zde si můžete užívat přepychových hotelů, velkoměsta, moderních výškových budov, moře, dokonalých pláží, ale i potápění, nakupování, ale i lyžování! Pokud se vám zají pohled na futuristické stavby, můžete si odskočit do starého centra Dubaje, kde nejdete romantické uličky s kavárnami v tradičním středovýchodním stylu.

Dalším plusem svatební cesty v Dubaji je, že se zde můžete schovat před zimou- v Dubaji je celoročně teplo, ale za nejpříjemnější měsíce pro cestování platí podzim, zima a brzké jaro. V létě zde totiž teploty mohou dosahovat až neúnosných 50 stupňů a neschladíte se ani v moři.

Do Dubaje již existují přímé lety z ČR, a tak vám cesta do naprosto jiného světa nezabere víc, než 6 hodin letu. I díky tomu nemusí na vaše líbánky padnout vaše dosavadní životní úspory- v nabídce cestovních kanceláří lze občas objevit i výhodné zájezdy do Dubaje, které vás nevyjdou dráž než dovolená u středozemního moře.  Cena zájezdu pak samozřejmě záleží i na vybraném hotelu, resp. počtu hvězdiček a ročním období.

Nevýhody

Dříve než vycestujete do Dubaje, zjistěte si, zda termín vaší dovolené nepřipadá na Ramadán- muslimský svátek, trvající jeden měsíc v roce. V tuto dobu jsou zavřené veškeré bary, restaurace, kavárny a kluby, na ulici je zakázáno jíst, pít i kouřit.

S náboženstvím této země souvisí i další problém, a tím je alkohol. Jelikož je Dubaj muslimská země, v obchodě nekoupíte žádný alkohol. V hotelu, baru či v nočním klubu je situace sice smířlivější, ale tam vás možná chuť na alkohol přejde sama, až spatříte jeho ceny.

Pokud vám mrakodrapy, umělé přírodní ráje a záplavy přepychu nepřipadají romantické, pak budete z Dubaje možná trochu zklamaní. Volnou přírodu zde nenajdete.

Pro občany ČR platí při vstupu do Dubaje vízová povinnost. Tato víza si můžete vyřídit na Velvyslanectví SAE ve Vídni nebo tuto formalitu svěřit cestovní agentuře. Nevyplatí se odkládat vyřízení víz na poslední chvíli, nemuselo by se vám to vyplatit. Pečlivě si zkontrolujte, zda údaje na letence a pasu souhlasí, jinak byste mohli čelit problémům se vstupem do země.