1-2-svatba - Nejoblíbenější destinace na svatební cestu - Florida

Florida

IMG_1602Láká vás svatební cesta na americké, věhlasné Floridě? Proč ne, vždyť Florida patří k jedněm z nejoblíbenějších turistických cílů všech milovníků pláží a moře vůbec! Navíc, floridské pláže se v každoroční soutěži nejkrásnějších pláží USA řadí mezi ty nejoceňovanější: Siesta Beach či Cape Florida State Park. Na Floridě si můžete užívat letních teplot po celý rok. Pouze od září do prosince, je zde zvýšená pravděpodobnost hurikánů.

A co se dá na Floridě dělat, když vás omrzí hebký bledý písek a teplé moře? Můžete se vydat na výlet k vesmírné stanici NASA a na vlastní oči spatřit místo, odkud startují vesmírné rakety. Dále se můžete podívat do nejznámějšího národního parku, Everglades, kde se mimo jiné můžete prohánět na vznášedlech či zavítat do zábavního parku Orlando nebo do některého z četných floridských akvaparků.  Na Floridě se rozhodně nudit nebudete! Možností sportovního vyžití a nočního života je zde nepřeberné množství a tak se aktivní novomanželé rozhodně nudit nebudou!

Výhody

Na Floridě je velmi příjemné klima po celý rok a tak na svatební cestu můžete vyrazit kdykoli v roce. Snažte se vyhnout pouze období od září do prosince, kdy na Floridě bývají občas hurikány.

Aktivní novomanželské páry jistě ocení možnost navštívit i okolní americké státy a svatební cestu u moře tak spojit s poznáváním USA.

Florida má své kouzlo pro ty, jež se jen neradi vzdalují výdobytkům civilizace, ale i opravdové milovníky přírody, např. v parku Everglades můžete pozorovat krokodýly, aligátory i ohrožený druh pumy floridské. Na Floridě lze tedy skloubit dvě různé představy o svatební cestě v jedny dokonalé líbánky!

Na Floridě vás mimo jiné potěší i nízké ceny nejrůznějšího zboží, např. oblečení, či potravin v supermarketu.

Výhodou dovolené v UA je, že se zde vždy a o všem domluvíte anglicky, nevýhodou je, pokud se anglicky nedomluvíte- i kdybyste nakrásně ovládali pět jiných jazyků, máte smůlu.florida

Nevýhody

Mínusem dovolené na Floridě je poměrně dost dlouhá doba letu (cca 10 hodin) a vysoká cena letenek.

V hlavní turistické sezoně, která je na Floridě podobně jako v Evropě, od července do září, mohou být floridské plážepřelidněné, protože na toto období připadají i hlavní prázdniny amerických školáků.