1-2-svatba - Nejoblíbenější destinace na svatební cestu - Itálie

Itálie

koloseumItálie přitahuje stále hodně českých turistů a to i přes to, že ceny jiných exotických destinací v posledních letech znatelně poklesly. Itálie má zkrátka kouzlo, kterému mnozí zůstanou věrní po celý život. Italská „kozačka“ nabízí ke svatební cestě alpské vrcholky, kouzelné vinařské oblasti, města a městečka tepající historií a romantikou, pobřeží, omývané pěti různými moři, ostrovy, léčivé prameny, nádhernou přírodu a fascinující kulturu a dějiny. Itálie má navíc dokonalé podmínky pro lyžování, cestování a poznávání země, sport i sladké nic nedělání.

Kam do Itálie vyrazit na svatební cestu? K nejoblíbenějším líbánkovým destinacím patří Benátky, Verona a Řím. Pokud dáváte přednost klidnější dovolené v přírodě, přesto s památkami na dosah, pak vás rozhodně nezklame Toskánko, které se v posledních letech stalo populárním cílem mnoha novomanželů na svatební cestě. Toskánsko to je okouzlující příroda, hory, jezer Lago di Garda, vinice, ale i města jako Florencie, Pisa či Siena. K nejoblíbenějším cílům svatebních cest k moři patří v Itálii ostrovy Sicílie, Sardinie, Elba a Ischia, na pevnině pak Puglia a Kalábrie.

Výhody

Jedním z hlavních důvodů, proč se tolik párů rozhodne strávit svou svatební cestu v Itálii je její lákavý poměr mezi cenovou dostupnostívzdáleností kvalitou. Do Itálie můžete vyrazit na svatební cestu takřka kdykoli, záleží jen na tom, co od líbánek očekáváte. Lyžování v italských alpách uspokojí i nejnáročnější lyžaře, jarní či podzimní cesty nadchnou páry, které chtějí svatební cestu využít k cestování napříč zemí, k cyklistice či turistice a letní Itálie si získá srdce nejednoho milovníka pláží a moře.

Itálie je kolébkou evropské civilizace, kultura a historie vás bude v Itálii obklopovat na každém kroku. Antické památky, středověké i novověké umění, za kterým byste jinde cestovali přes půl Evropy, jsou zde takřka všudypřítomné.

Čím jižněji do Itálie se vydáte, tím autentičtější Itálii poznáte, tím otevřenější a přátelštější budou obyvatelé. Itálii mimo jiné proslavila i výtečná kuchyně, a tak si na svatební cestě v Itálii přijdou na své všichni gurmáni a znalci vína.

Na dovolené v Itálii si můžete čas od času dopřát posezení v restauraci či v baru, které jsou zde sice o něco dražší než u nás, ale stále cenově únosné.

Pokud by vás na svatební cestě přepadla nuda, je vždy co podniknout- výlety, atrakce, muzea, památky, vodní parky zábavy atp. Nejste zde tedy odkázáni pouze na hezké počasí, dovezenou literaturu a animační program.nocni-italska-ulicka

Nevýhody

K hlavním nevýhodám dovolené v Itálii patří vysoká míra drobné kriminality země. Pro turisty to znamená prakticky nespustit oči ze svých věcí, což může být občas docela otravné.

Dalším mínusem je pramalá jazyková vybavenost Italů. Anglicky se v Itálii domluvíte s recepčním v hotelu a to je asi tak vše. Proto doporučuje pořídit si menší cestovní slovníček nebo se pár nejnutnějších slovíček a frází před cestou do Itálie naučit.

Na přelomu července a srpna začíná v Itálii podzim. Teplotně je tento přechod velmi nenápadný, ale mohou se častěji vyskytnout deště. V září jsou dny v Itálii teplé, ale slunce už nepálí jako v červenci. Toto období je ideální pro dovolenou u moře pro ty, kteří si nehoví ve vysokých teplotách překračujících 30 stupňů.