1-2-svatba - Nejoblíbenější destinace na svatební cestu - Karibik

Karibik

karibik2Dovolená v Karibiku se stala v posledních letech téměř synonymem ke svatební cestě. Karibik, tedy ostrovy omývané Karibským mořem lákají ročně statisíce romantiky chtivých turistů na pláže s bílým pískem, azurové moře a nedotčenou přírodu nad mořskou hladinou i pod ní. Svatební cestu v Karibiku si užijí vyznavači vodních sportů, potápění i šnorchlování, „opalovači“, ale i cestovatelé- námořníci, kteří mohou plout mezi jednotlivými karibskými ostrovy a poznávat je.

Pokud plánujete svatební cestu spíš na souši než na moři pak na vás leží nelehké rozhodnutí, na jakém z karibských ostrovů své líbánky strávíte. Zde je přehled nejoblíbenějších turistických cílů v Karibiku: Kuba, Dominikánská republika, Guadeloupe, Martinik, Jamajka, Portoriko, Svatá Lucie a Bonaire. Pro jaký z ostrovů Karibského moře se nakonec rozhodnete, záleží hlavně na tom, co vedle bílých písků a blankytného moře od svých líbánek očekáváte.

Těm novomanželům, kteří chtějí svých líbánek využít nejen k polehávání na pláži, ale i k poznávání a zábavě, doporučujeme navštívit největší z karibských ostrovů, Kubu.

Na žebříčku nejkrásnějších pláží světa se pravidelně umisťuje Dominikánská republika. Máte-li navíc zálibu v golfu, pak bude Dominikánská republika tím pravým ořechovým pro vás!

Svatební cesta na Jamajku je skvělou volbou pro všechny sportovně založené požitkáře, milovníky reggae, bujarého nočního života a ruchu, jamajského rumu, Boba Marleyho a konopí, které se tu přidává prakticky do všeho, nehledě na to, že to zákony zakazují. Bonaire doslova nadchne všechny šnorchlisty a potápěče svými krásami ukrytými pod hladinou. Svatá Lucie je tím pravým místem pro wellness dovolenou v Karibiku, díky léčivým termálním pramenům, které zde díky sopkám vyvěrají. Jachtaři, potápěči a obdivovatelé divoké přírody budou v sedmém nebi na Martiniku.

Výhody

K hlavním výhodám dovolené v Karibiku patří bezesporu nádherné pláže s bílými písky a azurové moře. Karibik to není jen písek a voda, ale i krásné, bujné, zelené porosty. Karibik, je mnoho ostrovů a co ostrov, to jiný svět, na některých ostrovech najdete rajský klid, na jiných na vás čeká veselý noční život.

Máte-li štěstí, můžete sehnat v akci desetidenní dovolenou v Karibiku i pod 25 tisíc korun, což dělá z tohoto kouta světa dostupnější oblast.

V Karibiku není vysoká míra kriminality, a tak můžete klidně odpočívat a užívat si bez toho, abyste se neustále báli o své věci.molo

Nevýhody

Délka letu na karibské ostrovy je zhruba 10 hodin, přičteme-li k tomu časový posun, který je 5-6 hodin zpět (podle toho, máme-li letní nebo zimní čas), pak je jasné, že turisté potřebují nějakou dobu na zotavenou z dlouhého letu a na srovnání se s místním časem. Proto není ideální létat do Karibiku na týden, během něhož se sotva stačíte rozkoukat.

Vyžadujete-li na své svatební cestě různorodost, pak dovolená v Karibiku nebude tím pravým pro vás, pakliže se nehodláte plavit Karibským mořem a navštívit různé ostrovy.

Letíte-li do Karibiku, měli byste se nechat očkovat proti žluté zimnici a žloutence typu A i B. Rovněž se nezapomeňte vybavit antimalariky. Není to sice vaší povinností, ale vaše bezpečnost na svatební cestě za to jistě stojí.