1-2-svatba - Nejoblíbenější destinace na svatební cestu - Norsko

Norsko

norsko-svatebni-cestaPokud si zrovna nepotrpíte na odpočívací dovolené v tropických oblastech a preferujete, jste přáteli aktivní dovolené a příroda je pro vás tím největším lákadlem, pak Norsko je tou pravou destinací pro vaši svatební cestu. Norsko, to není jen chladná země, kde polární lišky dávají dobrou noc. Norsko je hotovým přírodním skvostem pro cestovatele, kteří za jedinečnými norskými scenériemi mnohdy putují přes půl planety. K nejoblíbenějším atrakcím Norska patří bezesporu fjordy na západu a severu země. K nejkrásnějším norským fjordům se počítá Geirangerfjord , Sognefjord, Lysenfjorden, ale za návštěvu stojí i mnohé další. Při své návštěvě Norska nesmíte vynechat hlavní Oslo, kde se kromě Královského paláce můžete pokochat muzeem vikinských lodí, Národní galerií umění či slavným Vigelandovým parkem. Dalším nádherným městem této severské země je Bergen, pyšnící se tradičními dřevěnými domy, zasazenými v malebné, zelené, kopcovité krajině, dokreslené mořským pobřežím. Významnou historickou památkou Norska, která rozhodně stojí za vidění, jsou tzv. sloupové kostely, kterých je po Norsku roztroušeno 28. Jednou z dalších největších atrakcí této země je polární noc a především pak polární den, trvající vždy několik týdnů v létě. Během polárního dne slunce nezapadá ani několik hodin po půlnoci. Na své romantické svatební cestě v Norsku tak můžete v letních měsících pozorovat slunce nad hladinou moře i o půlnoci!

Norsko, to není země rybářů a otužilců, ale na své si zde přijdou i cyklisté, turisté a milovníci zimních sportů, zejména pak běžkaři, na které zde čekají stovky kilometrů báječných běžkařských tratí. Vodáci si pak v Norsku mohou užívat adrenalinového raftingu, milovníci zvířat pak pookřejí pohledem na delfíny a tuleně, kteří mají v Norsku svůj domov.

Výhody

Jednou z výhod svatební cesty v Norsku je, že k dosažení Norska/Osla, vám budou stačit 3 hodiny letu. Časový posun v Norsku je1-2 hodiny (zimní čas 2 hodiny, letní 1 hodina).

Vypravíte-li se na svatební cestu do Norska, pak se můžete těšit na království přírodních památek, od národních parků, po jedinečné fjordy, norské hory, jezera, vodopády, bohaté lesy a panenskou krajinu, jež je domovem nejrozličnějších druhů rostlin a živočichů. Norskou krajinu můžete poznávat z lodní paluby, z auta, jízdního kola, raftu, běžek, z vlaku (norské železnice patří k evropským unikátům. Norské železnice jsou integrovány do přírodní krajiny, a tak odsud můžete pozorovat.) a samozřejmě také pěšky.

Máte-li dobrodružnou povahu, pak na Norsku rozhodně oceníte liberální přístup k volnému pohybu po zemi a to včetně kempování. V Norsku si zkrátka můžete postavit stan tam, kde se vám bude líbit (vyjma zemědělské půdy a soukromých zahrádek.)

Právě v Norsku můžete spatřit takové unikáty, jakými jsou půlnoční slunce, během polárního dne, které jinde v Evropě nenajdete.

Všude v Norsku se bez problémů dorozumíte anglicky.IMG_7716

Nevýhody

Plánujte-li líbánky v Norsku, pak si je raději načasujte na letní měsíce, kdy je v Norsku světlo a tepleji (okolo 14 stupňů) než v zimě. Milovníci tepla se v Norsku neohřejí ani v červenci.

Připravte se na to, že v Norsku je pro našince poměrně draho a to asi tak, že ceny jsou srovnatelné, liší se však kurz, ve kterých jsou uváděny. To znamená, že potraviny jsou v Norsku zhruba 3x dražší a jídlo v restauracích i více (okolo 600-900Kč za porci).

S cenami spojenou nevýhodou v Norsku je alkohol, který je zde sice k dostání, leč za skutečně vysoké ceny, sklenička piva vás v tomto severském státě vyjde na 120-180 Kč!