1-2-svatba - Nejoblíbenější destinace na svatební cestu - Seychely

Seychely

seychelySeychely, tropický ráj, jako stvořený k romantické svatební cestě! Pokud od líbánek neočekáváte žádná velká dobrodružství, spíše plážovou pohodu, nanejvýš pak potápění či poklidné cestování z jednoho ostrůvku na druhý, pak jsou Seychely zřejmě tím pravým místem právě pro vás! Na Seychelách vás uchvátí krásné pláže (Anse Lazio, Petit Ansé, Anse de Réunion či  Anse Source d’Argent- nejfotografovanější pláž světa), pusté ostrovy, tropické lesy (Velée de Mai), romantické zátoky (Intendance, Soleil), národní parky  (Park Jardin du Roi Anse Royal) hornaté vnitrozemí Mahé, njevětšího Seychelského ostrova. Příroda na Seychelách si vás zaručeně získá. Můžete ji poznávat při potápění, nebo cestování mezi jednotlivými ostrovy.

Výhody

Na líbánkách na Seychelách nejste odkázáni „pouze“ na rajské pláže a koupání v Indickém oceánu. Na Seychelách můžete podnikat i množství výletů do okolní přírody, botanické zahrady, či exkurzi do továrny na čaj. Máte-li navíc rádi potápění, tím líp pro vás! Seychely jsou rájem potápěčů a šnorchlistů, které v Indickém oceánu uchvátí nejen bohatá vodní fauna a flóra, ale i neskutečné korálové formace!

Zavítáte-li na Seychelách do obchodu či do restaurace, nijak výrazně vám to konto neprovětrá. Ceny jsou na Seychelách srovnatelné s cenami v ČR, nanejvýš o pár korun dražší. Ceny v supermarketech i na trzích jsou všude na Seychelách pevně dané a tak např. za kilogram banánů zaplatíte všude stejně.

Na Seychelách se dorozumíte anglicky a francouzsky (kreolština- jazyk Seychelanů, je francouzštině velmi podobný). Svatební cesta na Seychely je velmi bezpečná, co se týče kriminalita, která je Seychelských ostrovech téměř nulová.

Nevýhody

Nevýhodou dovolené na Seychelách je dlouhá doba letu, cca 12 hodin. Časový posun mezi ČR a Seychelami je 2-3 hodiny, v závislosti na letním a zimním čase.

Vyhledáváte-li na dovolené vedle přírody i architektonické památky, pak vás Seychely zklamou. Stavby, byť starší než pouze 100 let na Seychelách téměř nenajdete.

Letíte-li na Seychely ze země, či transitní části, kde je výskyt žluté zimnice (stačí mezipřistání v subsaharské Africe či Jižní Americe) musíte mít očkování proti žluté zimnici. Dalšími doporučenými očkováními jsou žloutenka typu A a B, a břišní tyfus. Na Seychelách je v posledních letech zaznamenán nárůst onemocněním chikungunya, přenášeným podobně jako malárie, komářím bodnutím. Proti této nemoci neexistuje dosud vakcína, k jejímu léčení se podávají antimalarika.