1-2-svatba - Pro svatební hosty - Svatební dary a pověry

Svatební dary a pověry

S málokterou událostí v životě je spojeno tolik pověr a tradic jako právě se svatbou a tak není divu, že jeden nevyjde ze strachu, aby se nedopustil nějakého přešlapu vůči tradici či jiného svatebního faux pas. Pokud vás skličují pochybnosti o vhodnosti vašeho svatebního daru vzhledem k tradicím, pak zde jste na tom správném místě, kde najdete odpověď na své obavy. Takže: jakým svatebním darům se raději vyvarovat a proč?

Nože a nůžky

Říká se, že kdo novomanželům daruje ke svatbě nůž nebo nůžky, pořeže o ně vztah mezi jím a novomanželi. Nechcete-li tedy svým svatebním darem riskovat své přátelství/dobrý vztah s novomanželi, nechte raději nože a nůžky doma. Mají-li novomanželé na svém svatebním seznamu sadu nožů či nůžky, pak jim na jejich nákup přispějte, ale sami je nedarujte. Novomanželům pak vysvětlete, že je to vlastně pro jejich dobro.

Zrcadla

Pověra o tom, že zrcadlo není vhodným svatebním darem je velmi rozšířená. Víte však proč? Praví se, že ten, který věnuje novomanželům zrcadlo jako svatební dar, se jim v blízké době sám znelíbí. Chcete-li tedy s novomanželi udržovat pěkné vztahy i po svatbě, pak jim raději žádné zrcadlo nadávejte. Pokud si jej sami přejí, pak jim jeho koupi přispějte, ale nedarujte jej!

Zelený balicí papír

Zelená barva je barva svěžesti, jara a mládí, přesto však na svatbě není tato barva vítaná. Víte proč? Zelená barva na svatbě totiž znamená nemanželskou lásku, (navíc v přírodě). Pověra praví, že by se na svatbě neměla vyskytovat zelená auta, zelená by neměla převládat ve svatební kytici, dekorace svatební tabule- ubrusy, ubrousky atd. by neměly být zelené a svatební dary by rovněž neměly být zabalené v zeleném balicím papíře, který by novomanželům přinesl tentýž osud.

Zajímají vás svatební pověry a tradice? Více o nich se můžete dočíst zde.