1-2-svatba - Svatební spodní prádlo - Podprsenka pod svatební šaty

Podprsenka pod svatební šaty

K nejhorším proviněním proti dobrému vkusu patří vykukující podprsenka, případně celá ramínka! Při výběru svatební podprsenky tedy dbejte především na to, aby nebyla ani trochu vidět. Máte-li korzetové šaty a cítíte-li se bez podprsenky „nesvé“, pak vybírejte takovou, jež je šitá na to, aby se nosila bez ramínek. Domácí úpravy a stříhání ramínek nemusí dopadnout tak dobře, jak plánujete a vy pak budete celý den podprsenku vytahovat od pasu. Podprsenky šité bez ramínek, případně s odepínacími ramínky jsou vybaveny silikonovými proužky, které vám zajistí, že podprsenka nebude klouzat. Při nákupu podprsenky dbejte i na to, aby se vám nikde nezařezávala a nevytvářela faldíky! Podprsenka musí 100% sedět, jinak napáchá víc škody než užitku. Tím nejlepším řešením pod korzetové šaty, jež jsou samy o sobě schopné postavu vytvarovat, však zůstává varianta „naostro“.

Má-li nevěsta šaty s hlubokým výstřihem či s odhalenými zády, pak by měla na podprsenku zcela zapomenout. Jistě, existují speciální podprsenky se zapínáním na břiše. Uhlídat však, zda nikde nic nevylézá, může být během celého dne a večera docela otrava. Pokud si nevěsta netroufá vyrazit v takovýchto šatech bez podprsenky, může si ji nechat od šikovné švadlenky všít přímo do šatů. Barva podprsenky, jíž si chcete nechat všít do šatů, by měla mít se šaty stejnou barvu. Na trhu se můžete setkat i s „neviditelnými“ samodržícími, silikonovými podprsenkami. Ty vám do divadla či na večírek mohou prokázat dobrou službu, na svatební den vám však spíše nedoporučujeme. V tento den se budete hodně pohybovat, možná se i zapotíte a v takovém případě nelze na přilnavost materiálu spoléhat, podprsenka by vám mohla zkrátka sklouznout a nezapomenutelná historka je na světě!

Máte-li vybrané hladké šaty z lehkého materiálu, pak si krajkové prádlo nechte raději až na svatební noc. Pod šaty dbejte na to, aby žádný vzorek, švy ani krajky nebrázdily látku šatů a nebyly vidět.