1-2-svatba - Svatební noviny - Co se píše do svatebních novin?

Co se píše do svatebních novin?

Rozhodli jste se pro svatební noviny a teď stojíte před otázkou, co do nich vytisknout?  Ať už hledáte inspiraci na originální, vtipné či prostě informativní svatební noviny, zde vám přinášíme několik tipů na to, co mohou svatební noviny obsahovat. Pro lepší přehlednost jsme rozdělili tipy na obsah svatebních novin do tří různých složek: organizační rubrika, společenská rubrika a zábavná rubrika.

Organizační rubrika novin

Téměř všechny svatební noviny vždy obsahují harmonogram svatebního dne. Velmi praktické je to zejména proto, že novomanželé nemusejí pořád dokola odpovídat svatebčanům na otázky „co bude teď?“ „kdy půjdeme jíst?“ „A bude tombola?“ apod. Svatební hosté také už samého začátku dostanou na věděnou, na co se mohou těšit a s čím naopak nemají počítat. Ve svatebních novinách se také pravidelně vyskytují informace o místě konání svatebního obřadu a svatební hostiny. Také není od věci doplnit tyto informace mapkou, jak se lze na tato místa dostat (především je-li nutný přejezd od obřadu na hostinu nebo je-li hostina v parku, kam se musí pěšky), nezapomeňte ani vyznačit prostory, kde moou svatební hosté zaparkovat! Ve svatebních novinách můžete představit zasedací pořádek na hostině, aby hosté po příjezdu nemuseli zdlouhavě hledat své místa. Rovněž se zde můžete o tom, jaké pohoštění je na oslavě pro hosty připraveno.

Společenská rubrika

Ve společenské rubrice svatebních novin se můžete často dočíst o snoubencích a příběhu jejich lásky. To se hodí zejména pro velké svatby, kde někteří hosté snoubence nemusejí znát a tímto jsou jim představeni. Ve svatebních novinách také nechybí fotografie snoubenců a to buď od dětství až do současnosti (velmi efektní) či alespoň pár společných obrázků snoubenců. Ve svatebních novinách mohou snoubenci rovněž představit pár slovy své rodiče, sourozence, svědky či všechny svatební hosty. Toto představování, zejména všech svatebních hostí, je vhodné pro opravdu velké svatby, na menších se lidé budou představovat sami navzájem během celého dne. Je-li na pořadu dne bilingvní svatba (dvojjazyčná) či očekáváte-li přítomnost zahraničních hostů, není od věci vybavit svatební noviny menším konverzačním slovníčkem.

Rubrika zábavy

Chystáte-li pojednat své svatební noviny především s vtipem, pak je můžete vybavit např. svatebním kvízem, obsahujícím otázky ohledně nevěsty a ženicha. Svatební kvíz můžete také před svatbou předložit snoubencům a do svatebních novin otisknout jejich odpovědi. Kvízové otázky se moou ptát na nejoblíbenější zvíře partnera, jídlo, domácí práce, které nemá rád atd. Vtipné je pak pozorovat shodné či různé odpovědi partnerů a jak moc se (ne)znají. Vtipné svatební noviny pak mohou obsahovat třeba fingovaný rozhovor s celebritou ohledně veselky snoubenců. Inspirovat se můžete typickými, novinářskými otázkami typu: „Už jste slyšela, že se pan X a slečna Y hodlají vzít? Máte z toho radost? Co byste jim chtěla popřát? Atd.“ Plánujete-li pořádat vtipnou svatební tombolu, pak se o ní můžete zmínit i v novinách, kde tímto můžete udělat reklamu na „hodnotné“ ceny. V zábavní rubrice je i prostor na vtipný foto seriál novomanželů, pohádka nebo na příběh ze života, kde se bude psát příběh novomanželů od seznámení po první novomanželský polibek.

Do vtipných svatebních novin můžete umístit i pár vtipů o svatbě a manželství, citáty na svatební téma či třeba velmi oblíbený mužsko-ženský slovník („nic se neděje, drahý“ – „No jistě že se děje, jen hezky přemýšlej a pátrej!“ „ne, zlato, nepotřebuju tak drahou kabelku“- „to by bylo, abych jí nedostala k narozeninám!“ či mužovo „nemám ti s něčím pomoct?“- „Řekni ne, řekni ne!“ „No něco malého k jídlu bych si dal.“- „Šup šup ať je tu hrnec guláše šilhám hlady.“ Atd.) Populární přílohou svatebních novin jsou básničky/písničky o ženichovi a nevěstě. Váš svatební novinový plátek můžete doplnit o velký novomanželský horoskop, osmisměrku či svatební křížovku.