1-2-svatba - Svatební noviny - Jak vypadají svatební noviny?

Jak vypadají svatební noviny?

Jak mají svatební noviny vypadat? Na pohled složitá otázka, ale odpověď na ní je velmi jednoduchá: jak kdo chcete! Nikde není předepsaný formát svatebních novin, jejich velikost, počet stran ani to, co musí obsahovat. Svatební noviny nemají žádný tradiční, předepsaný formát, neexistuje žádný vzor, kterému se musí svatební noviny podobat. Zda se rozhodnete pro jednostránkový výtisk bez fotek, pouze s informacemi k programu svatebního dne, nebo připravíte brožurku o několika stránkách s povídáním o snoubencích, jejich fotografiemi, a dalším, je jen na vašem uvážení.

Co se týče oblíbenosti, pak vítězí zejména svatební noviny ve formátu brožurky nebo velmi vtipné „opravdové“ svatební noviny, mající datum, titulky, zprávy, fotky- to vše na téma svatby a snoubenců. Neméně populární jsou tuby se stočeným listem, oznamujícím svatebčanům to nejdůležitější, co jim snoubenci chtějí sdělit. Méně pracnou, leč neméně efektní variantou jsou svatební noviny stočené do ruličky, převázané mašličkou. Hledáte-li co možná nejoriginálnější formát pro své svatební noviny, pak z nich můžete složit krabičku, do které navíc přidáte třeba oblíbené svatební fazolky, perníkové srdíčko nebo jinou maličkost.

Zajímá vás, kolik výtisků svatebních novin pořídit či co všechno mohou svatební noviny obsahovat? Odpověď (nejen) na tyto vaše otázky najdete pod jmenovanými odkazy.