1-2-svatba - Oblečení svědků a svatebních hostů - Jak má být svatební svědek oblečen?

Jak má být svatební svědek oblečen?

Na oblečení svatebních svědků se nevztahují žádná pravidla ani tradice jako na oblečení nevěsty či svatebních družiček. Počítá se však s tím, že svědci se zhostí svého čestného úkolu se vší vážností a k dané příležitosti přijdou důstojně, slušně a čistě ustrojeni.

Na svatební svědky je při svatbě vidět přeci jen víc, než na ostatní svatební hosty a tak by tedy měli obzvláště vyvarovat: ženy- bílým šatům, (raději i champagne a slonové kosti), příliš velkým výstřihům, odhaleným ramenům a kolenům do kostela, mini-délkám, ale i celo-černým šatům či nápadně zdobeným okázalým dlouhým róbám, jež by mohly zastínit nevěstiny šaty. Pro muže- svědky by měl být samozřejmostí oblek, košile a kravata či motýlek. Nehodí se, aby byl svědek více slavnostně ustrojen než sám ženich. Má-li tedy ženich kravatu, neměl by mít svědek motýlka, má-li ženich matný oblek, není vhodné, aby měl svědek lesklý, který je slavnostnější. Obuv by měla být společenská- plná, šněrovací.

Někdy mohou snoubenci požádat své svědky, aby se k sobě barevně sladili, případně aby se sladili do hlavní barvy svatby, např. svědek červenou kravatou a svědkyně šaty s prvky červené.