1-2-svatba - Svatební rozpočet - Na kolik vyjde svatba v zahraničí?

Na kolik vyjde svatba v zahraničí?

Jistě už jste slyšeli o možnosti, říci si své „ano“ v nějakém přímořském letovisku či exotickém ráji. Nelpíte-li na tradičních typických českých veselkách se širokým příbuzenstvem a vším, co k takové pořádné svatbě patří, ale naopak si chcete svůj den užít sami dva a třeba jej i spojit se svatební cestou, pak pro vás tato varianta jistě není marná. Ptáte se, kolik taková svatba v zahraničí stojí?

Odpověď na tuto otázku samozřejmě není jednoznačná, stejně jako se nedá jednoznačně odpovědět na otázku, kolik stojí dovolená v cizině- vždy záleží na zvolené destinaci.

Z exotických zemí vítězí Mauricius, Maledivy a Karibské ostrovy (více info o jednotlivých zemích najdete zde. Svatba v některém z těchto pozemských tropických rájů vás vyjde zhruba na sto tisíc. V ceně je pak organizace svatebního dne, vyřízení dokumentů, zajištění oddávajícího, dvou místních svatebních svědků, fotografa,  kadeřníka, vizážisty, hudby a v neposlední řadě samozřejmě samotného následného cca devítidenního pobytu v dané zemi. Svatební šaty a oblek nejsou obvykle součástí balíčku.

Svatební obřad v zahraničí je zorganizovaný tak, aby byl platný/uznatelný i podle českého právního řádu. Nemusíte se proto obávat, že po návratu do domoviny budete muset své „ano“ stvrzovat ještě znovu před českými úřady.

Z evropských destinací, které páry nejčastěji volí za místo pro svou zahraniční svatbu, pak vítězí Řecko (zejména ostrovy), Itálie (jih, Benátky) a Chorvatsko. Cena evropské zahraniční svatby je v porovnání s exotickou téměř poloviční, pohybuje se tedy okolo 40-60 tisíc korun za oba. V ceně svatebního balíčku je pak zahrnuto vše, výše zmiňované.

Díky rostoucímu zájmu českých snoubeneckých párů o romantickou a netradiční svatbu v zahraničí, existuje už v České republice několik agentur, jejichž specializací jsou právě zahraniční svatby. Vybrat si u nich můžete jak svatbu v Las Vegas, tak i romantiku na řeckém ostrůvku. Dříve, než však svůj výjimečný den svěříte do rukou některé ze svatebních agentur, informujte se o jejich referencích, přečtěte si recenze, pátrejte, stopujte, ať vám místo slz štěstí nezůstanou oči pro pláč.