1-2-svatba - Svatební oznámení - Originální svatební oznámení- tipy

Originální svatební oznámení- tipy

Hledáte tipy na originální svatební oznámení? Protiví se vám nepřeberná nabídka hrdliček, srdíček a stužek na svatebních oznámeních, rádi byste něco netradičního, neotřelého a třeba i vtipného? Pak jste na tom správném místě. Na tomto místě vám představíme několik tipů na nevšední svatební oznámení, které má šťávu!

Jak vybrat to pravé svatební oznámení?

Možností, podle čeho vybrat motiv a design svatebního oznámení je několik: máte-li např. zvolený určitý motiv svatby, pak není od věci, aby se tento motiv objevil už v samotném svatebním oznámení. Hosté tak získají představu o tom, v jakém duchu se svatba ponese a svatební oznámení tak bude stylové. Motivem svatby pak může být např. James Bond, benátský karneval, retro, Star Wars, upíři, Hawai, klobouky-každý z hostů musí přijít v nějakém klobouku, první republika, jednobarevná svatba- hosté musí přijít oblečeni pouze v jedné barvě a třeba všichni ve stejné, western/country, Harry Potter, atd.

Dalším tipem na svatební motiv, který se dá použít na svatební oznámení, mohou být jména/příjemní snoubenců. Máte-li např. to štěstí, že se jmenujete Adam a Eva, pak můžete vtip a zpracování svatebního oznámení postavit právě na vašich jménech ve spojení se známým biblickým příběhem a vtipným, odpovídajícím textem oznámení. Další variantou je budoucí příjmení novomanželů, kdy např. Kozlovi, Sýkorovi, Hruškovi, Ježkovi atd. mohou zvolit na svatební oznámení obrázek odpovídající budoucímu příjmení a doplnit je vtipným textem, odpovídajícím obrázku, např. obrázek jablka a hrušky: Už nebudeme míchat jablka s hruškami a tak se (datum, čas a místo) budeme brát.

Jiný tip na originální a vtipné svatební oznámení může vycházet z povolání či zálib snoubenců. Např. je-li jeden ze snoubenců učitel, můžete jako motiv svatebního oznámení zvolit tabuli, na které bude napsáno oznámení, třeba s opravou hrubkou. Vodáci pak mohou své svatební oznámení pojednat jako palubní lístek na celoživotní plavbu, cyklisté jako startovací lístek na „tour de manželství“, lyžaři jako synchronizovaný slalom přes životní nástrahy atd.

Fotografie/karikatura

Originální a velmi oblíbená jsou svatební oznámení s fotografií snoubenců či jejich karikaturou. Takovéto svatební oznámení si rovněž můžete nechat zhotovit jako puzzle, které si pozvaní hosté budou muset sestavit.

Pro hravé povahy

Máte smysl pro humor a rádi si hrajete? Pak právě pro vás máme tip na hravé a zábavné svatební oznámení alá výherní stírací los, kde se pod stíracím políčkem objeví datum svatby. Jinou možností je vytvořit svatební oznámení jako jednoduchou/krátkou křížovku, kde luštitel v tajence objeví oznámení k datu, hodině a místu. Podobnou variantou je pak svatební oznámení jako osmisměrka.

Dopis jako svatební oznámení

Hledáte originální a přesto tradiční svatební oznámení, které by bylo navíc ještě dostatečně osobní? Pak si kupte štosík romantického dopisního papíru (můžete si nechat vyrobit i vlastní s vaší fotografií) a pusťe se do psaní. „Milá babičko, milý dědo, rádi bychom vás pozvali na naší svatbu…“ Do dopisu můžete zakomponovat pozvánku ke svatebnímu stolu, vaše přání i nepřání ohledně svatebního daru, můžete zde načrtnout harmonogram svatebního dne, aby hosté věděli, na co se mají připravit, s čím mají počítat a s čím třeba ne… (Nejen) srdce každého staromilce nad tímto dopisem zaplesá!

Diář/kalendář

Jasné, stručné, výstižné…. Pokud by vaše svatební oznámení mělo být právě takové, pak tu pro vás máme tip: svatební oznámení, které vypadá jako list z týdenního diáře/kalendáře. Datum svatby pak zakroužkujte a jednoduše doplňte popiskem svatba a jména snoubenců. Další možnost je vytisknout jmenný kalendář a upravit jej tak, aby na den svatby připadala křestní jména snoubenců. Datum pak už jen zakroužkujte, připište čas a místo svatby.

Gramofonová deska

Vskutku originální svatební oznámení můžete vyrobit z gramofonové desky- vhodné zejména pro menší počty pozvaných. V antikvariátu vyberte gramofonovou desku, ideálně s přiléhající hudbou (Mendelson vede) a na ni napište své svatební oznámení, které můžete pojednat jako hitparádu svatebního dne např.: hit č.1: svatební obřad, hit č.2 svatební oběd….atd.