1-2-svatba - Svatební hry - Slavné filmové dvojice

Slavné filmové dvojice

Kdo by neznal  seznamovací taneční hru z legendárního českého filmu, jejímž cílem je postavit slavné filmové/pohádkové dvojice, které spolu posléze tančí? Tato hra, jak již bylo řečeno, se skvěle hodí k bližšímu vzájemnému seznámení svatebních hostů.

Na papír napište vedle sebe jména slavných dvojic- Romeo-Julie, Káťa-Škubánek, Bonnie-Clyde, Taťána-Oněgin, Petr-Lucie, Ája-Fík, Lotrando-Zubejda, Tristan-Isolda, Přemysl-Libuše, Penelopa-Odysseus, Jeníček-Mařenka… papírky rozstříhejte na jednotlivá jména, směťte do klobouku a nchte si každého svatebního hosta vylosovat, kým bude. Slavným filmovým/historickým citátem či větou pak musí najít svůj protějšek, se kterým pak tančí. Chcete-li vytvářet pouze smíšené páry, pak nezapomeňte na důležitý detail- rozdělit mužské postavy a ženské do odlišných losovacích klobouků-předejde tím tanečkům typu děda a syn.

Nejste-li zrovna taneční společnost či nemáte-li k tanci podmínky, můžete tuto hru pozměnit takovým způsobem, že jejím cílem nebude společný tanec, ale třeba panák, sklenička vína.