1-2-svatba - Pro snoubence - Jak drahé svatební dary si můžete přát?

Jak drahé svatební dary si můžete přát?

Pokud jste s partnerem zavrhli možnost požádat o peněžité svatební dary, ale přesto chcete mít výběr svatebních dárků pod kontrolou a rozhodli jste se tedy pro vytvoření  on-line seznamu darů či rozeslání e-mailu/dopisu, pak to ještě zdaleka neznamená, že máte vyhráno! Možná jste ještě ani nezačali s tvořením svatebního seznamu, tzv. gift listu, nebo jej máte už dost možná hotový a vrozená skromnost vás nyní nutí zamyslet se, jestli jste to s cenou vysněných svatebních darů nepřehnali? V jaké hodnotě maximální by měly být jednotlivé položky na seznamu darů?

Je jasné, že finanční možnosti každého ze svatebních hostů jsou různé a lze také předpokládat, že zatímco od rodiny můžete očekávat nákladnější svatební dary, od kamarádky, známého či kolegy bude svatební dárek menší.

Skládání se na svatební dar

Znamená to však, že si máte přát samé maličkosti do tisíce korun, přestože toužíte po houpacím křesle, mikrovlnce či lednici na víno? Rozhodně ne! Ptáte se, jak na to, aby se svatební hosté s omezenými finančními možnostmi nepohoršili/neurazili nad vaším výběrem? Ideální je, pokud již v samotném úvodu vlastní svatební stránky/svatebního seznamu/e-mailu či dopisu přiznáte finanční náročnost jednotlivých darů a svatebním hostům navrhnete, že se může na jeden dar složit víc hostů. Nezapomeňte zdůraznit, že důležitá není výše příspěvku a tak vás potěší třeba i jediný, zato však vytoužený svatební dar víc, než např. čtyři sady talířů. Vaši přátelé či širší rodina to jistě pochopí a na svatební dar se vzájemně domluví a složí.

Poukaz na nákup svatebního daru

Vysnili jste si svatební dar, dvojnásobně přesahující finanční možnosti všech svatebních hostí dohromady, ale zároveň se vám protiví žádat své hosty o finanční dar, který by vám pomohl alespoň z části váš sen financovat? Nezoufejte, nemusíte hned vyměnit svůj sen za tucet váziček, žehličky ani skleničky. Jak to tedy udělat s přáními, jakými jsou nová střecha, kuchyňská linka či třeba nový počítač? Požádejte svatební hosty, aby se vám složili na poukázku na nákup v daném obchodě. Nemusíte mít pak nepříjemný pocit, že žádáte o peníze a poukázka na nákup vám pomůže alespoň z části zaplatit váš vysněný dar. I v tomto případě se však snažte být co nejkonkrétnější. Pověřte např. svého svatebního svědka nebo sourozence, který výběr peněz zorganizuje a bude vědět, u jakého obchodníka/prodejce, má finanční obnos vyměnit za poukaz na nákup. V případě špatné nebo žádné organizace by se vám totiž mohlo sejít dvacet poukázek na nákup ve dvaceti obchodních domech…