1-2-svatba - Snubní prsteny - Co o vás prozradí prst, na kterém nosíte prsten?

Co o vás prozradí prst, na kterém nosíte prsten?

Symbolika nošení prstenu na různých prstech ruky je rozhodně zajímavá a v kategorii snubních prstenů opodstatněná. Ptáte se, proč se snubní prsten nosí na prsteníčku a ne na ukazováku, palci, malíčku či prostředníčku? Říká se, že nošení prstenu na různých prstech na ruce je do určité míry vypovídá o povaze člověka. Prostředníček je k nošení prstýnku velmi oblíbeným prstem, hned po něm ukazovák, palec a malíček. Co symbolizuje prst, na kterém nosíte prstýnek, lhostejno zda snubní, zásnubní či jiný,  se dočtete zde.


Palec

Kdo nosí prsten na palci, vysílá o sobě informaci, že je silným individualistou, originálním a kreativním člověkem. Lidé, nosící prsten na palci bývají nezávislí, samostatní jedinci mající nezřídka pocit nadřazenosti a vlastní výjimečnosti. Ať je nošení prstenu na paci sebevíce oblíbené, usuďte sami, že tato charakteristika se symbolikou snubního prstenu (oddanost, věrnost, láska, vzájemnost) zkrátka nejde dohromady.

Ukazováček

Na ukazováček si navlékají prsten jedinci toužící po zářné kariéře a pracovním úspěchu. Tito lidé jsou rození vůdci s talentem rozhodovat a řídit. Vlastnosti jsou to jistě obdivuhodné, ale manželství není vojna a tak ani ukazovák není tím pravým místem pro snubní prsten.

Prostředníček

Prostředník je hned po prsteníčku nejoblíbenějším prstem pro nošení prstýnků. Víte však, co o vás nošení prstenu na prostředníku vypovídá? Lidé s prstenem na prostředníčku jsou citliví, nedůvěřiví a plaší jedinci, kteří si často nasazují chladnou masku, kterou se brání zklamání a posměchu. Je zřejmé, že tyto vlastnosti nejsou zcela ideální kombinací pro manželství, které je především o důvěře, vzájemnosti, opoře a otevřenosti.

Prsteníček

Prsteníček je tradičním prsem pro nošení zásnubního, ale především i snubního prstenu. Prsten na prsteníčku je symbolem otevřených, přátelských lidí, bažících po společnosti druhého člověka. Prsten na prsteníčku je symbolem hlubokého citu a věrnosti. Pro tyto důvody see prsteníček stal prstem č. 1 v nošení snubních prstenů.

Malíček

Prsten na malíčku je odnepaměti symbolem volnomyšlenkářů a příslušníků různých skupin lidí, kteří se nošením prstenu na malíku odlišují od většiny společnosti. V nošení prstenu na malíčku se tedy skrývá kapka revolty a vzdoru, pro manželství ne zcela potřebných a vítaných vlastností.