1-2-svatba - Snubní prsteny - Jak nosit zásnubní a snubní prsten dohromady?

Jak nosit zásnubní a snubní prsten dohromady?

Možností, jak nosit po svatbě snubní prstýnek je několik a tak to, pro jakou variantu se nakonec rozhodnete, záleží hlavně na vašem pohodlí a samozřejmě na tom, jak se k sobě oba prsteny, zásnubní a snubní, hodí.

  • Oba prstýnky na sobě

Varianta nošení zásnubního prstýnku na snubním na prsteníčku levé ruky je asi nejrozšířenější a nejtradičnější variantou, jak nosit zásnubní a snubní prstýnek. Snubní prsten má být blíž k srdci a tak se až přes něj navléká zásnubní. Tato možnost, jak nosit zásnubní a snubní prsten po svatbě má však jedno úskalí: oba prstýnky se k sobě musí hodit! Máte-li oba prstýnky zdobené, pak na jednom prstu pravděpodobně nevyniknou a na sobě nebudou vypadat hezky, což je u krásných, moderních prstýnků rozhodně škoda. Chcete-li nosit oba prsteny přes sebe, pak by měly být ze stejného materiálu, měly by mít stejný tvar (kulatý x plochý) a jeden z nich by měl spíš decentní, jemný a bez přízdob, aby na něm druhý prstýnek vynikl.

  • Zásnubní a snubní prstýnek na jedné ruce na různých prstech

Další možností, jak nosit zásnubní a snubní prsteny po svatbě je na různých prstech levé ruky, s tím, že snubní prsten přijde na prsteníček a zásnubní třeba na nejčastěji prostředníček nebo ukazovák. Tato varianta nošení snubáku se zásnubním prstenem na jedné ruce má své výhody i nevýhody. Začněme pozitivy: není nutné, aby se k sobě snubní a zásnubní prsten naprosto hodily jako v předešlém případě, kdy žena nosí oba prsteny na jednom prstě. Další výhodou je, že umístění prstenů na různých prstech jim dá lépe vyniknout, než jsou-li navlečeny na sobě na jednom prstě.

Nevýhodou nošení zásnubního prstýnku se snubním na jedné ruce je, výše uvedené výhody jsou pouze relativní v porovnání s variantou nošení obou prstýnků na sobě. Pravdou je, že jsou-li oba prstýnky bohatě zdobené či detailně řešené, nevyniknou na jedné ruce tak, jako kdyby byl každý na jiné ruce. Totéž platí i o materiálech a dekoracích obou prstenů- ty by společně měly ladit, neboť i na jiném prstu stejné ruky mohou dva naprosto odlišné prstýnky vytvářet do očí bijící nesoulad.

  • Zásnubní prstýnek na jiné ruce než snubní

Poslední možností jak nosit snubák se zásnubním prstenem po svatbě je na prsteníčcích levé (snubní prsten) a pravé ruky (zásnubní prsten). Tato varianta je nejvýhodnější z estetického hlediska a neklade ani příliš vysoké nároky na podobnost obou prstenů, na rozdíl od předešlých dvou variant. Každý prstýnek zvlášť na jedné ruce krásně vynikne a  nemusíte se nai trápit tím, že mají oba tyto šperky naprosto odlišný styl- např. je-li jeden z bílého zlata a druhý je z chirurgické oceli.