1-2-svatba - Snubní prsteny - Jak vypadají snubní prsteny?

Jak vypadají snubní prsteny?

Tradiční snubní prsteny

V dřívějších dobách bylo zvykem, že si snoubenci vyměňovali stejné snubní prstýnky. V tomto případě museli být snubní prstýnky v unisex designu, aby jej mohl nosit stejně tak muž jako žena. Tyto univerzální snubní prsteny vypadaly nejčastěji jako jednoduchý více či méně široký kroužek ze žlutého zlata. Snad ani není třeba dlouze rozvádět, že doba se od těchto časů změnila, nabídka zlatníků se rozrostla, a tak mají dnešní snoubenci o poznání širší možnosti výběru i kombinací.

Jak různě mohou vypadat snubní prstýnky

Zastánci klasiky si mohou své snubní prsteny vybrat jak v tradičním provedení ze žlutého zlata, tak i v modernějším z bílého zlata. Pokud se ženě nelíbí žluté zlato a naopak muži nepřipadá snubní prstýnek z bílého zlata dosti tradiční, mohou si partneři zvolit snubní prstýnky z kombinovaného zlata, např. ze žlutého a bílého zlata, červeného a žlutého nebo červeného a bílého. Snubní prsteny ze dvou druhů/ barev zlata dokáží uspokojit jak požadavky na moderní vzhled snubního prstenu tak i na jeho tradiční, slavnostní vzezření.

Velmi oblíbené jsou párové snubní prsteny, ve stejném nebo alespoň velmi podobném provedení, kde je dámský snubní prstýnek navíc ozdoben perlami nebo kameny (diamanty nebo zirkony). Nemusíte mít obavu, že se k sobě tyto prstýnky nebudou hodit, naopak prstýnky se k sobě hodí svým stylem a provedením, a že dámský prstýnek nevypadá totožně, jako pánský přijmou mnohé dámy jistě s povděkem.

Jak (ne)mají vypadat snubní prsteny

Jak vidno, snubní prstýnky mohou mít nejrůznější podobu, žádný diktát materiálu, barev či dekorací zde neplatí. Přesto každý prstýnek není snubním prstýnkem. Čím se tedy liší snubní prsteny od běžných prstýnků? Za prvé, snubní prstýnky jsou párovým šperkem. To znamená, že by se k sobě měly nevěstin a ženichův prstýnek hodit. Dále by měly být snubní prstýnky kulaté- jedná se o symboliku uzavření kruhu, životního cyklu a nekonečna. Jistě, v nabídce zlatnictví narazíte i na vysoce originální a moderní kousky v hranatém provedení, tato podmínka spíš platí pro prsteny ve tvaru spirály či prstýnky s nastavitelnou velikostí s mezerou pro zvětšování a zmenšování. Tradiční snubní prsteny by neměly vynikat svým dekorem- rozumějte decentní bílé kameny či perličky neškodí, ale barevné kameny, krystaly a jiné přízdoby nejsou pro snubní prsteny typické ani žádoucí. (Při výběru mějte na paměti, že tento prsten Vám bude v ideálním případě zdobit ruku po zbytek života. U velkých, extravagantních prstenů pak nemůžete vyloučit, že se vám pohled na ně neomrzí již za pár měsíců, natož pak let.)