1-2-svatba - Pro svatební hosty - Jak zabalit peníze jako dárek ke svatbě?

Jak zabalit peníze jako dárek ke svatbě?

penize-darekRozhodli jste se věnovat novomanželům jako svatební dar peníze, ale myšlenky na to, jak zabalit peníze jako svatební dar, vám nedají spát? Ačkoli se může zdát, že peníze jsou neromantickým či neosobním svatebním darem, věřte, že je lze zabalit a věnovat takovým způsobem, který předčí i mnohé tradičnější svatební dary. Ptáte se, jak to udělat, abyste při předávání svatebního daru nevypadali jako úplatkáři s bílou obálkou, aby váš svatební prezent novomanželům měl styl a vypadal co možná slavnostně?

Zde najdete několik tipů na to, jak lze originálně a s vtipem zabalit a darovat peníze jako dar ke svatbě.

Speciální přáníčko s kapsou na peníze

Papírová přání s kapsou na peníze jsou asi nejrozšířenější a nejjednodušší možností, jak věnovat novomanželům peníze jako svatební dar. Na druhou stranu, nutno podotknout, že takovýmto balením svatebního daru se pravděpodobně na seznam nejoriginálnějších svatebních dárků neprobojujete. Papírové přání s kapsou na peníze lze pořídit v každém, trochu větším, papírnictví. Chcete-li vdechnout vašemu svatebnímu přáníčku kouzlo osobního daru, pak se můžete pokusit o vlastní výrobu svatebního přání s kapsou, do které schováte peníze.

Svatební dar v rámečku

Naaranžovat peníze (bankovky) do rámečku na fotky je druhou nejoblíbenější variantou, jak originálně darovat peníze novomanželům jako svatební dar. Díky různobarevnosti jednotlivých bankovek můžete vytvořit ze svého svatebního daru koláž, která tak bude mít hned dvojí hodnotu- uměleckou i peněžitou (netřeba dodávat, že druhá zmiňovaná hodnota je v tomto případě stěžejní).

Romantičtí ptáčci

Nechcete-li připravit novomanžele o romantiku svatebního daru, ale zároveň chcete být praktičtí či dostát jejich přání, můžete svůj svatební dar naaranžovat jako ptáčky na větvičku. Jak to udělat? Nejprve si do vázy připravte obrostlou větvičku nějakého keře nebo stromu. Pak si vezměte k ruce obnos papírových peněz, který plánujete věnovat novomanželům jako svatební dar. Bankovky rozměňte ideálně tak, aby jich bylo co nejvíc a v různých hodnotách/barvách. Pak si vezměte každou bankovku a překládáním vytvořte harmoniku, kterou v půli přeložíte na polovic a převážete nití. Nitku potom uchyťte na větvičce a upevněte uzlíkem. Jste-li zruční, můžete ptáčkům dotvořit z tvrdého papíru tělíčka, která upevníte do ohybu bankovky např. nastřižením papírového tělíčka.

Vykrmené prasátko

Peníze, jako svatební dar, věnované v kasičce jsou dalším, nejen českým, evergreenem. Naplněné prasátko nebo „poklad“ v truhličce novomanžele nejen potěší, ale navíc je zabavíte i počítáním penízků. Není nutno dodávat, že pro tyto účely se nejlépe hodí kovové mince, které vyvolají zdání pravého kovového pokladu a těžkého prasátka. S vyvoláváním dojmu co největšího svatebního daru to ovšem nepřežeňte- ideální jsou mince v hodnotě padesát, dvacet, minimálně však deset korun.

„Zlatý“ déšť

Vskutku originálním nápadem, jak darovat peníze jako svatební dar je záplava deště z peněz. Ptáte se, jak to udělat, aby peníze pršely? Vyberte deštník, nejlépe neprůhledný a pusťte se do díla. Částku, kterou chcete novomanželům věnovat jako svatební dar, si dejte stranou a pusťte se do tvoření. Z bankovek vytvořte harmoniku a v půlce je převažte bílou nití/vlascem. Poté deštník rozevřete a na jeho tyčky uvažte druhou stranu nití/provázku či vlasec, na kterém visí peníze. Nakonec deštník zavřete, peníze pečlivě zastrkejte, aby nevyčuhovaly a celý dáreček zabalte. Novomanželům pak darujte deštník a pobídněte je, aby si jej vyzkoušeli. Rozevřením deštníku se uvolní přivázané bankovky, které tak vytvoří novomanželům krásnou iluzi deště peněz.

Tři oříšky pro novomanžele

Máte rádi pohádkovou romantiku? Pak jí dejte průchod i při balení svatebního daru a věnujte novomanželskému páru dárek přímo kouzelný! Do skořápky od vlašského ořechu zmáčkněte bankovku, uzavřete druhou půlkou skořápky a celý oříšek omotejte zlatým/žlutým drátkem, aby oříšek pěkně držel pohromadě. Tři oříšky nakonec spojte dohromady drátkem, vytvořte „hrozen“ oříšků a rázem máte pohádkový svatební dar!

Album s překvapením

Máte rádi, když se skloubí praktické s užitečným? Pak zkuste svůj peněžitý svatební dar zabalit do svatebního alba, alba na dovolenou nebo pro miminka, podle toho, na co chcete novomanželům přispět. Nakonec rozměňte sumu, kterou chcete novomanželům věnovat jako svatební dar a jednotlivé bankovky vsuňte do políček pro fotky. Ideální je, podaří-li se vám album zaplnit „obrázky“ celé, ale pokud ne, nic to nevadí.