1-2-svatba - Pro svatební hosty - Svatební dary- tipy

Svatební dary- tipy

svatebni-daryJste pozvaní na svatbu a marně si lámete hlavu vymýšlením co nejlepšího svatebního daru, který by novomanžele potěšil? Pokud jste nedostali seznam svatebních darů a nastávající novomanželé vám nechali s výběrem svatebního daru volnou ruku, pak se zamyslete nad tím, jaký mají nastávající novomanželé vkus, smysl pro humor či co jim schází?

Kdo kdy vybíral svatební dar, dá nám jistě za pravdu, že to není lehká věc. Nároky a očekávání, kladená na svatební dary jsou vysoká. Svatební dar by se měl novomanželům hodit, musí se jim líbit, měl by být jedinečný (a to i ve smyslu, že nikoho jiného nenapadne darovat to samé), měl by být pokud možno trvalý a v neposlední řadě osobní, aby vždy manželům připomněl svého dárce.

Pokud jste s výběrem svatebního daru již tak říkajíc v koncích a hledáte nějakou inspiraci, tak jste dorazili na správné místo! Zde najdete několik tipů na praktické svatební dary, vtipné, ale třeba i originální dárky ke svatbě.


Originální svatební dary

Rádi byste potěšili novomanžele originálním svatebním darem, ale s jeho výběrem si nevíte rady? Zde vám poradíme, jaký svatební dar novomanželům věnovat, abyste je překvapili a potěšili zároveň, aby váš svatební dar byl užitečný a v neposlední řadě, aby se jich na svatbě nesešlo více stejných. Nuže, zde jsou tipy na netradiční, originální dárky ke svatbě:

  • Prodloužený víkend/dovolená

Zážitkové svatební dary se vždy řadily a řadí mezi nejpraktičtější a nejspolehlivější dárky vůbec. Jedním z nejvděčnějších zážitkových darů jsou pak cesty, výlety, prodloužené víkendy či poukazy na dovolenou- to záleží na vaší kapse.

Prim mezi víkendovými pobyty hrají lázně a wellness zařízení. Dalším oblíbeným cílem novomanželů jsou výlety do přírody (horské chalupy, moravské sklípky, jihočeské rybníky apod.), dále pak tzv. euro-víkendy v evropských metropolích. Nejste-li si jisti dovolenou novomanželů, můžete jim věnovat poukaz na vybraný výlet/dovolenou, který mohou uplatit během roku.

  • Společný kurz/abonmá

Dalšími z kategorie zážitkových svatebních darů jsou společné kurzy či abonmá pro novomanžele. V duchu kréda, že společné zážitky utužují vztah, novomanželé takovýto dárek ke svatbě jistě přivítají. Pozor si dejte pouze na jedno: aby se vybraný kurz líbil oběma partnerům. A z čeho můžete vybírat? Velmi oblíbené jsou např. kurzy vaření pro páry, kurzy fotografie, malby, tance, ale třeba i sportovní kurzy. Duchovně zaměřeným novomanželským párům pak můžete udělat radost abonmá do oblíbeného divadla, lístky na koncert či muzikál.

  • Nový člen domácnosti

Mají novomanželé kladný vztah ke čtyřnohým chlupáčům? Pak jim jednoho takového můžete věnovat jako svatební dar, aby nová rodinka byla úplná. Pes, kočka nebo jiný domácí mazlíček je jistojistě originálním, milým a nezapomenutelným svatebním darem. Ovšem pozor! Dříve, než se rozhodnete pro koupi zvířátka, ujistěte se, zda by o něj novomanželé vůbec stáli, aby se váš dobře míněný dar nestal darem danajským.

  • Romantická večeře

Protože romantiky není v prvních měsících manželství nikdy dost, můžete novomanželům věnovat poukaz na romantickou večeři v luxusní restauraci.

  • Svatební dar (ne)jen pro filantropy

Říká se, že když má člověk lásku, má všechno. Jaký svatební dar vybrat novomanželům, kteří mají sebe, a tedy již vše mají? Co třeba dobrý skutek? Dobra není nikdy a nikde dost a tak můžete jménem novomanželů např. přispět na místní domov důchodců, psí útulek, vakcinaci dětí v Africe či adoptovat zvíře v zoo.

sladky-darekVtipné svatební dary

Vybíráte vtipný dar na svatbu sourozence, kamaráda nebo kolegy? Ať už má být váš legrační svatební dar jen vtipným doplňkem k hlavnímu dárku či se má stát svatebním darem sám o sobě, zde najdete několik vykutálených tipů na vtipné dary ke svatbě, které potěší novomanžele a při rozbalovaní pobaví i přítomné svatební hosty.

A poslední varování na závěr: ač se vám erotické pomůcky a jiné hračky mohou zdát báječně vtipné, jako svatební dar jsou vskutku nevhodné. Uvažte, že případnému veřejnému rozbalování svatebních dárků budou přítomny rodiče, prarodiče i děti.

  • Blahobyt z loterie

Kdo by kdy nesnil o tom vyhrát v loterii…? Chcete-li darovat novomanželům k svatbě trochu hráčského vzrušení, zdravého adrenalinu a možná i pár milionů, pak jim zabalte štosík stíracích losů jako svatební dar. A co když novomanželé nic nevyhrají? Tím lépe, neříká se snad, neštěstí ve hře-štěstí v lásce?

  • Sladký manželský život

Přejete novomanželům, aby jejich manželské soužití bylo jako z marcipánu? Ke sladkému životu jim může pomoct váš svatební dar: vezměte objemnou krabici a naplňte ji sladkostmi, od čokolád po bonbony, lízátka, marcipán, karamely a další mlsání, kterým si novomanželé budou moct osladit život.

  • Vtipné umění

Chcete novomanželům darovat ke svatbě vtipný prezent, ale zároveň chcete, aby měl i nějakou hlubší hodnotu? Pak to zkuste s karikaturou novomanželů, kterou necháte namalovat podle nějaké jejich společné fotografie. Karikatura novomanžele pobaví, rozesměje a dost možná, že získá své česné místo i na zdi manželského domova.

  • Hojnost všeho dobrého

Víte o něčem, co mají nastávající novomanželé obzvláště v lásce? Oříšková čokoláda, kozí sýr, sekt, štrůdl, káva nebo olejovky? Ať je to, co je to, zabalte jim toho ke svatbě hojnost! Pozor, však na věci, které mají tendenci se rychle kazit. V takovém případě doporučujeme zabalit pouze reprezentativní vzorek, doplněný o poukázku na další odběr.

  • Sofistikovaná výbava

Hledáte vtipný a zároveň praktický svatební dar? A slyšeli jste už sadě ručníků, vyskládaných do podoby svatebního dortu? Ručníky, vypadající jako věrná kopie dortu novomanžele potěší a jistě je využijí i poté, co se skvělému nápadu zasmějí.

Praktické svatební dary

Patříte mezi zastánce názoru, že dobrý, nejen svatební, dar má být především potřebný a dobře využitelný? Hledáte takový svatební dar, který by se stal nedílnou součástí a věrným pomocníkem novomanželů v jejich každodenním životě? Pak věříme, že v sekci praktických svatebních darů najdete inspiraci a tipy na svatební dárky, které potěší novomanžele a uspokojí vaši potřebu věnovat něco užitečného a hodnotného. Zde jsou nápady na účelné svatební dary:

• Elektrospotřebiče a pomocníci do kuchyně

Není třeba dlouze popisovat, že elektrospotřebiče a jiní pomocníci do domácnosti hrají na poli praktických svatebních darů prim. A které kousky patří k nejžádanějším? Kávovary, robotické vysavače, mixéry a kuchyňské roboty, televizory, domácí pekárny na chleba, odšťavňovače, digitální (nejen) kuchyňské váhy a to vše pokud možno v moderním, neotřelém designu a barvě, která ladí s vybavením domácnosti. Úspěch takového praktického svatebního daru je pak zaručen!

• Kamarád na kolech

Vdáváte-li dceru, ženíte-li syna, či patříte-li k vzácnému druhu bohatých strýčků ze Švýcarska, pak si můžete dovolit se se svatebním darem vytáhnout. Automobily či obytné karavany patří k jedněm z nejvítanějších svatebních darů, o jejichž praktičnosti a využitelnosti nemá cenu dlouze diskutovat.

• Vybavení do domácnosti

Jste-li dobře obeznámeni se vkusem a stávajícím vybavením domácnosti budoucích novomanželů, pak si můžete dovolit pořídit jim jako svatební dar něco do společné domácnosti. Ptáte se, co by to mělo být? Nejste-li si jisti vkusem snoubenců, pak nejmenší škody napácháte ložním prádlem. K šlágrům svatebních darů do domácnosti patří od nepaměti skleničky a jídelní soupravy- zde ovšem pozor, úspěch a radost novomanželů nelze garantovat, neřekli-li si o nádobí sami. Oblíbeným darem do domácnosti jsou nástěnné hodiny, lampy, lustry, masážní či designová křesla a pohovky, odkládací stolky a samozřejmě obrazy.

• Poukaz na nákup

Nejste-li si stoprocentně jistí, že se dokážete výběrem svatebního daru trefit do vkusu a očekávání novomanželů, ale přesto byste jim rádi věnovali něco praktického, pak s poukázkou na nákup do obchodního domu (nábytku, elektra apod.) jistě nešlápnete vedle. Výhodou dárkové poukázky na nákup je oproti peněžnímu svatebnímu daru to, že novomanželé budou vždy vědět, co si za váš svatební dar do společné domácnosti pořídili. Navíc lze říct, že poukázka na nákup v konkrétním obchodě s konkrétním zbožím je o něco osobnější a „promyšlenější“ svatební dar, než peníze v obálce.
Dříve, než se vrhnete do víru nákupů, podívejte se, jaké pověry a tradice se váží k jakým konkrétním svatebním darům a jejich balení, vyhnete se tak případnému faux pas.