1-2-svatba - Svatební šaty - Barevné svatební šaty

Barevné svatební šaty

Měli jste za to, že svatební šaty mohou být pouze bílé, nanejvýš pak béžové, champagne či barvy slonové kosti? Chyba lávky! Dnešní móda svatebních šatů neuznává diktát barev a tak můžete potkat nevěsty v červených svatebních šatech, pestrých, duhových šatech, barevných, ba dokonce i černých.

Tradiční barvou svatebních šatů je stále bílá. Nevěsty, mající za to, že jim bílá barva nesluší, či již nepřísluší, volí pak nejčastěji svatební šaty v barvě slonové kosti či champagne. Celo-bílé svatební šaty můžete ozvláštnit např. barevnou stuhou v pase. Další možností je zkombinovat barevný korzet s bílou sukní a naopak.

Novinkou a hitem posledních let se staly celo-barevné svatební šaty, zejména pak černé, ale ruku na srdce, které nevěsta má odvahu obléci si ve svatební den černé šaty, nejedná-li se o gotickou svatbu? O něco více oblíbené jsou červené svatební šaty, které stále častěji volí ženy, na svou druhou a vícerou svatbu. Pokud přemýšlíte nad barevnými svatebními šaty, pokuste se vybrat takové, obsahující alespoň pár bílých prvků nebo je slaďte s typicky svatebními doplňky (např. barevný svatební závoj atp.), abyste nevypadaly jako na plese. Více o barvách svatebních šatů a tradici se dočtete v kategorii svatebních zvyků a tradic: Modré nebo fialové svatební šaty.