1-2-svatba - Nejoblíbenější destinace na svatební cestu - Bali

Bali

plaz-baliBali, okouzlující ostrov, omývaný ze severu Jávským mořem a z jihu Indickým oceánem, přezdívaný rovněž jako ostrov bohů a démonů, se stává stále častějším cílem turistů, mířících za vzrušující, romantickou a naprosto jedinečnou dovolenou či přímo svatební cestou! Ostrov Bali vás uhrane nejen dokonalými plážemi a mořem jako z reklamy na ráj, ale i svými jedinečnými přírodními scenériemi, jako jsou korálové útesy, vulkány i pralesy. Bali, to však není jen nespoutaná příroda, křišťálová voda a bělounké pláže, Bali, to je také historie a kultura.

Za návštěvu zde rozhodně stojí hinduistický chrám Besakih, pocházející z 8 století, zahrada Tirtagangga, jež je považována za jednu z nejkrásnějších zahrad světa, milovníci wellness si přijdou na své v termálních lázních Banjar. Jste-li na Bali, nenechte si ujít možnost navštívit místní sloní safari, jež je 20 km vzdálené od umělecké vesničky Ubud, která také stojí za návštěvu. Nechte se omámit Balijskou přírodou, na Munducký vodopád či národní park Západní Bali budete jistě rádi vzpomínat celý život!

Výhody

Pokud chcete vyrazit k bílým plážím a přesto neležet celou dobu jen u vody, ale poznávat i okolní indonéskou přírodu a historii, pak je svatební cesta na Bali tou pravou volbou právě pro vás! Hledáte-li navíc místo, kde se můžete setkat s exotickými zvířaty či si dopřát odpočinek v termálních lázních, pak Bali je tím, co hledíte!

Na Bali je velmi lacino, zejména tedy mimo hotel. Chutnou večeři v místní restauraci seženete už za třicet korun a někdy i mnohem méně.

V hotelu a jeho okolí se bez problému dorozumíte anglicky. Místní lidé jsou velmi ochotní a chtiví konverzace v angličtině s turisty. Výhodu to má hned dvojí- Balijci si procvičí angličtinu a vy se dozvíte něco o jejich kultuře a zvycích.bali

Nevýhody

Hodláte-li vyrazit na Bali, pak je vhodné přemoci nechuť k očkování a zamířit k lékaři. Doporučenými vakcínami pro cestovatele, směřující do Indonésie jsou žloutenka A/B, břišní tyfus a tetanus. Očkování proti meningitidě se doporučuje zejména hodláte-li navštěvovat lidnatá místa, kde je riziko přenosu nákazy přirozeně vyšší.

Ten, kdo chce strávit líbánky v nedotčeném ráji by se měl raději vyhnout některým známějším turistickým oblastem na Bali jako jsou Sanuru či Pantai Cuta, kde se čile staví ku spokojenosti zvyšujícího se zájmu turistů o návštěvu Bali,, a kde se vám dostane takových civilizačních výdobytků, jako jsou plastová lehátka se slunečníky v řadě, které byste v ráji asi nečekali. Některá místa na Bali trpí nedostatkem vody na pláži (Sanuru), což znamená, že ani v době přílivu není voda po desítkách metrů hlubší než po pás.

Co se týče kriminality na Bali, je všeobecně doporučováno nepoutat na sebe zbytečnou pozornost drahým oblečením či luxusními doplňky atd., kriminalita na Bali není nikterak příliš vysoká, ale rovněž nelze říct, že by byla zcela zanedbatelná.