1-2-svatba - Nejoblíbenější destinace na svatební cestu - Chorvatsko

Chorvatsko

Rabak_2010_141Chorvatsko je jedním z nejčastějších cílů českých turistů, tak proč tam nevyrazit na svatební cestu? Chorvatsko má moc své návštěvníky uchvátit fascinující přírodou, starobylou architekturou, malebnými ostrůvky pulzujícími romantikou, ale i živým nočním programem a samozřejmě křišťálově průzračným mořem a krásnými plážemi. Že je pro vás Chorvatsko synonymem k levné dovolené v kempu u moře? Nenechte se mýlit! Vedle ekonomických destinací nabízí Chorvatsko i luxusní místa, jako stvořená pro svatební cestu!

Ptáte se, kam vyrazit do Chorvatska na líbánky? K nejkrásnějším koutům Chorvatska, jako stvořeným pro svatební cestu patří Makarská riviéra, Bol, Hvar, Baška či Vrsar. Z více jak tisíce chorvatských ostrovů pak vítězí Krk, Rab, Korčula a Mljet. Tato místa nejsou jen turistickou promenádou se suvenýry, zde nejdete úchvatnou přírodu a to i pod mořskou hladinou.

Výhody

Že si do Chorvatska můžete zajet i autem, vnímá mnoho návštěvníků této země jako jistý plus! Chorvatsko je místem, kam se můžete spontánně vypravit na dlouhou svatební cestu i jen na prodloužený svatební víkend. Pokud byste však rádi vyrazili na svou svatební cestu v hlavní letní turistické sezóně, pak vám přílišnou spontaneitu raději nedoporučujeme. Chorvatsko se v letních měsících stává cílem mnoha turistů, a tak by se mohlo stát, že pokoje v krásném, romantickém hotelu už budou obsazeny a vy se budete muset spokojit s něčím mnohem méně výjimečným.

K neoddiskutovatelným výhodám dovolené v Chorvatsku patří poměrně nízká cena zájezdů. Chorvatsko obecně

Pokud vám počasí na líbánky zrovna nevyjde jako z letáku, pak nemusíte věšet hlavu. Chorvatsko je plné historických památek, a tak můžete svou dovolenou občas proložit i jejich poznáváním (Diokleciánův palác, město Trogir, historické centrum Dubrovníku a další). Nebaví-li vás ležet na pláži celý den, můžete si udělat výlet podél členitého chorvatského pobřeží nebo navštívit některý z mnoha chorvatských ostrůvků. Za návštěvu v Chorvatsku stojí i překrásné národní parky, Plitvická jezera, Vranské jezero, Kornatské ostrovy či vodopády na řece Krky.IMG_8609

Výhodou českých turistů v Chorvatsku je jazyková příbuznost obou zemí, to znamená, že se v Chorvatsku lze domluvit o nejdůležitějších věcech i česky. V Chorvatsku se navíc nemusíte bát o své bezpečí a věci, neboť míra drobné kriminality je zde velmi nízká a je zde tudíž bezpečno.

Na svatební cestě v Chorvatsku nepřijdou zkrátka ani sportovci, kteří si zde mohou vyzářit na cyklistický výlet, zahrát golf, tenis, potápět se, šnorchlovat a jinak si dávat do těla. Gurmeti na líbánkách v Chorvatsku jistě ocení i tamější chutnou kuchyni, plnou ryb, čerstvé zeleniny, olivového oleje a místí vína.

Nevýhody

Nevýhodou svatební cesty do Chorvatska je, že si ji musíte naplánovat na letní měsíce- v zimě se v Chorvatsku zkrátka neohřejete ani se nevykoupete.

Pokud chcete své líbánky strávit v klidném, tichém ráji, pak Chorvatsko pravděpodobně nebude tím pravým pro vás. Jistě, lze zde najít i klidná, romantická tichá místa, ale bude vás to stát nějaké hledání. Většina chorvatských dovolenkových letovisek přeje spíše nočnímu rušnému životu.