1-2-svatba - Nejoblíbenější destinace na svatební cestu - Řecko

Řecko

IMG_7776Řecko je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací Čechů a nezaostává ani v kategorii svatebních cest. Že se vám Řecko zdá příliš obyčejné a na to, abyste tam strávili líbánky? Nesmysl! Řecko, to jsou jak rušná přímořská městečka s hotely a dlouhými a lidnatými plážemi, tak i romantické, okouzlující kouty a ostrovy, které se, co soukromí a romantiky, mohou srovnávat se světově vyhlášenými, luxusními destinacemi.

Toužíte-li po výjimečné dovolené, pak vám Řecko může nabídnout nádherný ostrůvek Santorini, kterému se ne náhodou přezdívá „Malý ráj“. Jako v ráji se také budete cítit na ostrově Zakynthos, který vám učaruje malými plážemi, ukrytými mezi skalami, kde se budete cítit jako na pustém, rajském ostrově. Ti novomanželé, kteří svou svatební cestu chtějí prožít rušným nočním životem, budou nadšeni Krétou, která mimo fantasticky průzračného moře a romantických pláží nabízí i bohaté večerní a noční vyžití.

Výhody:

K hlavním výhodám líbánek v Řecku patří jeho relativní blízkost, cca 2,5 hodiny letu. Díky tomu mají líbánky v Řecku smysl, byť by trvaly pouhý týden, neboť nepotřebujete tolik času na aklimatizaci či srovnání se s časovým posunem, jako když letíte na druhý konec planety.

Řecko má navíc pro našince relativně rozumné ceny služeb, nemusíte si brát hypotéku, jdete-li párkrát na večeři či na drink. Navíc se zde bez problému téměř všude domluvíte anglicky.

Na kvalitě vašich líbánek v Řecku se jistě podepíše i to, že zde nemusíte mít neustále oči na stopkách a stopky v trezoru, Řecko totiž patří k zemím s nejnižší mírou kriminality. Ani gurmáni v Řecku nepřijdou zkrátka- nejednomu přijde k chuti vybraná řecká kuchyně!IMG_7733

Nevýhody:

Do Řecka se nedá vyrazit po celý rok. Hlavní sezona začíná v květnu a končí v říjnu, pak je v Řecku chladněji a tak ti, kteří, chtějí stůj co stůj vyrazit na svatební cestu v zimě za teplem, mají v Řecku smůlu.

Všem českým pejskařům a milovníkům němých tváří pak budou drásat srdce místní psí bezdomovci.

V rušnějších destinacích pak můžete být v noci zaskočeni žebrajícími dětmi přistěhovalců na ulici, které vás budou dojemně objímat a prosit, abyste si od nich něco koupili.