1-2-svatba - Nejoblíbenější destinace na svatební cestu - Mauricius

Mauricius

mauricius2Ostrovní stát Mauricius, či Mauritius, omývaný Indickým oceánem, se stává stále oblíbenějším cílem cestovatelů, toužících po romantické dovolené, ne-li přímo svatební cestě či svatbě v exotickém ráji. Na Mauriciu čeká na návštěvníky teplý Indický oceán, bílé pláže, palmové háje, bohatý podmořský život, ale i fauna na povrchu, jako např. opice, jeleni, divoká prasata, netopýři, obří želvy, krokodýli, andulky a mnoho jiných druhů ptactva.

Vydáte-li se na Mauricius, pak si nenechte ujít návštěvu krokodýlího parku La Vanille, národního parku Black River Gorges, vodopády Chamarel, či barevnou zemi/půdu- v Chamarel. Na Mauriciu můžete obdivovat exotickou flóru, a to jak volně rostoucí, tak i v botanické zahradě. Mauricius sice neoplývá historickými památkami, ale zato se zde můžete seznámit s historií zpracování cukrové třtiny. Mauricius je perlou (nejen) Indického oceánu pro všechny filatelisty, kteří touží na vlastní oči spatřit nejcennější známku světa, tzv. Modrý Mauricius, který je společně s Červeným Mauriciem vystaven v místním muzeu.

Výhody

Na Mauriciu najdete dokonalé pláže, a koupání v teplé vodě Indického oceánu pro vás bude nezapomenutelným, příjemným zážitkem. Až vás přejde chuť na plážové lenošení, můžete se vypravit na výlet, kterých se dá na Mauriciu podnikat dost, od národních parků, botanických zahrad, továren na výrobu cukrové třtiny, až po krokodýlí park. Na Mauriciu se rozhodně nudit nebudete! Mauriciu se také přezdívá „Zelený ostrov“. Ostrov rozhodně netrpí nedostatkem zeleně a tak si zde přijdou na své i obdivovatelé zelené přírody.

Na Mauriciu vás potěší nízké ceny služeb a potravin a to i v restauracích. Ani návštěvy národních parků, botanické zahrady či krokodýlího parku nezruinují vaší kapsu. Ceny vstupů se pohybují cca do 150 Kč, v luxusnější restauraci se najíte již okolo 150 Kč za porci a za láhev piva zaplatíte v obchodě okolo 13 Kč. Není proto divu, že se Mauricius stává také útočištěm nákupu chtivých cestovatelů, kteří v místních outletech výhodně nakupují oblečení a doplňky.mauricius3

Nevýhody

Chcete-li strávit své líbánky na tomto malebném, exotickém ostrově, pak počítejte s 12 hodinovým letem a 2-3 hodinovým časovým posunem, podle toho, je v ČR zimní nebo letní čas.

Mauricius má podobně jako Řecko problém s toulavými psi bez domova. Pohled na tyto podvyživené, vystrašené chudáky vezme u srdce nejen skalní milovníky němých tváří. ¨

V neposlední řadě před svou plánovanou svatební cestou na Mauricius nepodceňujte doporučená očkování pro tuto oblast, kterými jsou žloutenka typu A a B, břišní tyfus a meningitida.