1-2-svatba - Nejoblíbenější destinace na svatební cestu - Keňa

Keňa

IMG_1605Keňa je pravou perlou východní Afriky, která učaruje milovníkům adrenalinu, exotiky, divočiny, zvířat i přírody.  Keňa svým návštěvníkům nabízí dokonalý koktejl přírodního bohatství v podobě indického oceánu, bělostných pláží, panenské přírody, hor, pouští a divoké zvěře.

Již čtyřhvězdičkové hotely v Keni nabízejí turistům luxus a komfort, který leckdy předčí i evropské standardy. Na druhou stranu se už za branami hotelu ocitnete uprostřed opravdového afrického života a kultury místních obyvatel. Pokud máte chuť na své svatební cestě nejen relaxovat, ale i objevovat a poznávat, pak je Keňa tím pravým místem pro vaše líbánky.

Výhody

Důvodů, proč se vydat na svatební cestu právě do Keni, je mnoho, avšak tím hlavním zůstávají neskutečně rozlehlé národní parky a safari, kde se stanete součástí africké savany a budete moct pozorovat exotická zvířata, šelmy, slony, pláty, antilopy a další v jejich přirozeném prostředí, leckdy z bezprostřední blízkosti. Po safari se můžete pohybovat nejen autem či minibusem, ale můžete se vydat i na vzrušující pěší procházku s masajským průvodcem, který má o africké přírodě a přežití v ní znalosti jako nikdo jiný. Právě Masajové a jejich fascinující život a tradice jsou další turistickou atrakcí. V Keni se můžete nejen setkat s pravými Masaji, ale navíc můžete navštívit i jejich vesnici a dozvědět o jejich kultuře a světě mnohem víc.

IMG_0960Keňa je také dobrou volbou pro ty, jež si chtějí zkrátit chladnou zimu v Čechách o délku své svatební cesty, neboť právě v měsících od ledna do března nastává v Keni období sucha, které je pro cestu do Keni nejvýhodnější. Další věcí, kterou si v Keni zamilujete je místní kuchyně, plná rozličných chutí a vůní, která po návratu domů bude jistě chybět.

Turisté, cestující do Keni pak ocení, že většina místních obyvatel hovoří anglicky. Spolu se svahilštinou je angličtina úředním jazykem Keňanů a tak se, alespoň o základních věcech vždy domluvíte.

Voda v Indickém oceánu je průzračně čistá a velmi teplá, koupání je tedy pravým labužnickým zážitkem. Pokud se rádi potápíte nebo šnorchlujete, Keňa vás nezklame! Můžete zde pozorovat bohatý podmořský život a všudypřítomné korálové formace. Keňské pláže patří se svým bělostným pískem a palmovými háji k jedněm z nejkrásnějších.

Nevýhody

Za nevýhodu líbánek v Keni lze považovat dlouhý let, mnohdy s nutností přestupů- cca 9 hodin a více. Díky tomu a také vysoké ceně letenek se nevyplatí jet do Keni na méně než 10 dní.

Do svého kapesného nezapomeňte započítat výdaje na „dýška“, která se zde dávají takřka za dobrý den, bez toho, aby se vám dostalo výjimečně dobrého či vůbec nějakého servisu, který byste chtěli tímto odměnit.

Nepříjemná je plážích v Keni přítomnost a persistentní obtěžování tzv. „beach boys“, kteří se vám za vaši krátkou cestu od lehátka k moři budou snažit prodat od suvenýrů po safari, procházky, zkrátka cokoli, za co byste jim měli zaplatit. Hotelové pláže jsou sice hlídány a tak vás beach boys nebudou obtěžovat na lehátku, ale na romantické brouzdání po pláži raději rovnou zapomeňte.

Svou cestu do Keni si raději naplánujte na období sucha, snížíte tím riziko onemocnění malárií a dalšími nemocemi, přenosnými komářím bodnutím. Před svou cestou do Keni si naplánujte některá nezbytná a jiná doporučená očkování- žlutá zimnice, žloutenka A i B a pokud chcete, tak i břišní tyfus, meningokok či vzteklina, to záleží na povaze vaší svatební cesty, zda hodláte zemí cestovat a navštívit safari nebo jen odpočívat na pláži. Nezapomeňte se se svým lékařem poradit o podávání antimalarik (profylaxe/stand by).