1-2-svatba - Nejoblíbenější destinace na svatební cestu - Maledivy

Maledivy

maledivyDalo by se říci, že Maledivy se v posledních letech staly nekorunovanou královnou svatebních cest českých turistů, odhodlaných nechat si za cenu bělostných, dlouhých pláží, průzračné vody a vodních sportů a radovánek, pustit žilou. Maledivy sestávající z 19 korálových ostrůvků a ostrovů v Indickém oceánu, lákají cestovatele k plážovému odpočinku, potápění/šnorchlování a jiným, zejména vodním sportům.

Maledivy jsou rájem relaxu a klidu. Pokud se vám však ono rajské nicnedělání omrzí, máte možnost navštívit jiné z maledivských ostrovů či hlavní město, Malé, kde poznáte pravý život na Maledivách. Okouzlí vás zde např. místní tržnice s nejrozličnějšími plody moře, ovocem a zeleninou. Co si na Maledivách dozajista zamilujete, jsou okouzlující, typické domečky na „no noze“, tzv. water village, stojící vedle sebe v oceánu tak, že váš ranní pohled/výhled na pláž a oceán už nemůže být autentičtější!

Výhody

Hlavní výhodou svatební cesty na Maledivy je dokonalý klid, který jistě na líbánkách oceníte. Maledivské pláže rozhodně nepraskají ve švech, ani nebudete muset ležet na lehátkách v řadě za sebou, ale naopak, budete mít iluzi téměř opuštěného ostrova.

Maledivské pláže patří ke světové špici, jste-li navíc potápěči či šnorchlisté, můžete obdivovat i krásy podmořských korálových Malediv.

Nevýhody

Pokud jste spíše „akční typy“, pak se po týdnu (a možná ještě dříve), začnete na Maledivách nudit. Krom plážového povalování, potápění a nanejvýš sportovního programu vašeho hotelu, zde moc dalšího vyžití nenajdete. Pokud si však na líbánkách vystačíte sami spolu, nanejvýš s knihou, pak máte vyhráno!

Nevýhodou Malediv jsou také vysoké ceny a to nejen za pobyt, ale i za služby, potraviny a chcete-li dát spropitné, pak hledejte bankovky, mincemi byste zde příliš nepotěšili.