1-2-svatba - Svatební cesta - Kdy a kam na svatební cestu aneb jaké je kde počasí

Kdy a kam na svatební cestu aneb jaké je kde počasí

Plánujete-li svatební cestu, máte dvě možnosti, kdy na ní odjet: buď ihned po svatbě, v řádu několika dnů, nanejvýš týdnů či jindy v blízké budoucnosti, třeba až za půl roku. Odletět v létě za líbánky do tepla k moři není zas takový oříšek, jako chcete-li vyrazit za teplem v zimních měsících.

Máte-li již své vysněné místo, kde byste chtěli strávit líbánky, pak se dobře informujte o tom, jaké je tam v tu dobu roční období a počasí- vytrvalé tropické deště, mračna komárů a další nečekané nepříjemnosti by vám mohly plánované prosluněné líbánky značně otrávit. V takovém případě není na škodu svatební cestu o pár měsíců odložit a vyrazit až v období sucha.

Naopak pokud máte už vybraný termín, kdy byste chtěli na svatební cestu jet, pozorně si prohlédněte v jakých zeměpisných šířkách je právě jaké počasí a podle toho se rozhodněte pro cílovou destinaci.

Pro lepší rozhodování vám přinášíme tabulku, která vám řekne, v jakých měsících je kde v jakých destinacích hlavní sezona, tedy kde, v jakých zemích, je kdy jaké počasí. Hlavní sezonou máme na mysli teplé, co možná nejstálejší počasí, bez dešťů (které mohou v některých zemích představovat zvýšené riziko chorob, přenášených komáry), ale třeba i hurikánů, jež jsou v některých ročních obdobích častější než v jiných. Jiné země, díky širokému spektru možností aktivit