1-2-svatba - Svatební cesta - Svatební cesta mimo hlavní sezónu

Svatební cesta mimo hlavní sezónu

Do některých oblastí se vyplatí cestovat i mimo hlavní sezónu, netrváte-li např. na tropických teplotách či snesete-li tu a tam oblačný den. Svatební cesta mimo hlavní turistickou sezonu vás vyjde podstatně levněji, přesto vám doporučujeme zjistit si, co vás na líbánkách mimo sezónu může potkat. Zatímco některé podmínky byste za cenu ušetřených peněz byli schopni tolerovat, jiné by mohly vaši dovolenou snů dokonale pokazit.

Např. hodláte-li strávit své líbánky v Paříži, romantickém městě andělů, pak kvetoucí stromy a teploty okolo 20 stupňů nebudou tím hlavním, kvůli čemu sem pojedete. Nemalé peníze lze ušetřit, vydáte-li se do Paříže v lednu, kdy je mnohdy stejné počasí jako v prosinci (vánoční Paříž, trhy) či v únoru (svátek sv. Valentýna), ale ceny ubytování a letů se pohybují o dost níž.

Pokud svou svatební cestu plánujete v Evropě, u moře a jste trochu otužilí, pak vyrazte měsíc před začátkem hlavní turistické sezóny. Řecko, Turecko, Španělsko či jižní Itálie jsou již od půle května velmi teplé, moře je navíc krásně čisté a pláže nejsou přelidněné, jako od června do září. Cenou za tyto výhody je o něco svěžejší voda v moři.